اسکوچیچ: حضورم در تیم ملی ایران مثل یک فیلم بود

به گزارش رکنا، «دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران با حضور در یک برنامه تلویزیونی در ابتدای صحبت‌هایش اظهار داشت: امیدواریم در شرایطی که کرونا ایجاد کرده است، بتوانیم شادی را به مردم ایران بازگردانیم.

وی افزود: من در نفت آبادان مشکلات زیادی داشتم و بازیکنان مشکلات زیادی داشتند اما با تمام وجودم کار کردم. از طرفی مشکلاتی برای پیوستنم به این تیم به وجود آمد چرا که شرایط آب و هوایی آبادان با من سازگار نبود. همان زمان گفتم که به هیچ باشگاه دیگری در ایران نمی‌روم و نرفتم. پس از آن، تماسی از سوی تیم ملی دریافت کردم که برای من حائز اهمیت بود. من خودم را ایرانی می‌دانم و هیچ وقت حس نکردم خارجی هستم.

سرمربی تیم ملی ایران اضافه کرد: ایران پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند به جام جهانی برود. پیوستنم به تیم ملی شبیه فیلم‌ها بود. هیچ پیشنهادی دریافت نکردم اما یک روز بعد از جدایی از نفت پیشنهادی از سوی تیم ملی دریافت کردم. ماه‌ها قبل باشگاه‌هایی از ایران به من پیشنهاد داده بودند. وقتی به بازیکنان نفت آبادان پرداختی صورت نگرفت، می‌خواستم قراردادم را فسخ کنم.

اسکوچیچ در مورد اینکه فدراسیون فوتبال ایران به وی اعلام کرده که مشکل صنعت نفت را حل می‌کند، تصریح کرد: من هر چه می‌دانستم را گفتم. مشکلاتی در آبادان داشتم و حتی چند بار کارم به بیمارستان کشیده شد. چند ماه بدون دریافتی کار کردیم اما هر زمان اسم آبادان می‌آید یاد چیزهای خوب می‌افتم.

وی در مورد برنامه تیم ملی گفت: برنامه ریزی در این مدت خیلی سخت است چون شرایط اصلا قابل پیش‌بینی نیست. در حال حاضر برنامه دادند که در اکتبر و نوامبر بازی کنیم و برای همین به دنبال انتخاب حریف تدارکاتی هستیم. زمان کمی برای آماده سازی داریم و مراقب این هستیم برای بازی‌های حساس بازیکنان خوب‌مان را از دست ندهیم.

وی در مورد نظرش برای ادامه لیگ اضافه کرد: مهم‌ترین موضوع برای من سلامت بازیکنان است. من صلاحیت پاسخ به این پرسش را ندارم. باید از بازیکنان و کادر تیم‌ها محافظت شود. امیدوارم ادامه بازی‌ها بدون مشکل برگزار شود تا مردم شاد شوند.

وی در مورد آمادگی بازیکنان تاکید کرد: این موضوع به مسائل زیادی بستگی دارد. شرایط با قبل فرق کرده است زیرا بازیکنان نمی‌توانند مانند قبل تمریناتشان را دنبال کنند.

اسکوچیچ در مورد تفاوت کار در باشگاه با تیم ملی اضافه کرد: این دو خیطه کاملا با یکدیگر تفاوت دارند. در باشگاه شما مدت زمان زیادی با بازیکنان هستید اما در تیم ملی شما تنها بازیکنان را انتخاب می‌کنید، تحلیل می‌کنید اما آنها را تمرین نمی‌دهید.

وی اضافه کرد: بازیکنان باید مفتخر به پوشیدن پیراهن تیم ملی باشند و برای بازی در تیم ملی از قلبشان مایه بگذارند.

سرمربی تیم ملی ایران در مورد کار سخت این تیم در بازی‌های انتخابی جام جهانی گفت: زمانی رییس فولاد به من گفت شما مرد روزهای سخت هستید. ما تیم ملی خوبی با بازیکنان توانمند داریم و با این بازیکنان از پس هر چالشی بر می‌آییم. وقت کوتاه است اما باید در این مدت از شم فوتبالی خودم برای انتخاب بهترین‌ها استفاده کنم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟