فوتبالیستی که در دوران کرونا پشمک فروش شد+عکس

به گزارش گروه ورزشی رکنا، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان تأثیر اقتصادی قابل توجهی بر زندگی میلیارد‌ها انسان گذاشته است و فوتبالیست‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. محروس محمد، مدافع تیم دسته دومی بنی سویف مصر یکی از آن فوتبالیست‌هایی که بحران مالی سبب شده است تا او برای امرار معاش خود و خانواده‌اش به کارگری و دستفروشی در خیابان‌های مصر رو بیاورد.
پس از اینکه تمامی رویداد‌های ورزشی از جمله مسابقات فوتبال در کشور مصر در نتیجه شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمد، باشگاه بنی سویف که از این وضعیت متضرر شده بود به مانند خیلی از باشگاه‌های دنیا اقدام به کاهش دستمزد بازیکنان کرد که در این شرایط از دستمزد ماهیانه محروس محمد مبلغ ۲۰۰ دلار کم شد.
پشمک فروش فوتبالست
این مدافع مصری در این مدتی که کرونا در این کشور شیوع یافته، برای جبران کسری دستمزد ماهیانه خود و امرار معاش خانواده‌اش به کارگری در ساختمان، کار در نانوایی و فروش شیرینی‌های مخصوص ماه رمضان در خیابان‌های شهر منفلوط واقع در ۳۵۰ کیلومتری جنوب قاهره روی آورد.
محروس محمد در گفت‌وگو با خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، گفت: برای اینکه بتوانم خورد و خوراک خانواده‌ام را تأمین کنم، هر کاری که لازم باشد، باید انجام دهم. هیچ‌کس در این شرایط مصون نیست، اما کسانی مانند من و خانواده‌ام باید زنده بمانیم.
این مدافع مصری که برادر بزرگ‌تر خانواده چهار نفری خود است و یک برادر کوچک‌تر هم دارد، بابت کارگری ساختمان روزانه هفت دلار دستمزد می‌گیرد و به خاطر تعهدی که به کار در نانوایی دارد، تنها دو روز می‌تواند به کار در ساختمان مشغول باشد.
پدر او هم راننده نیمه‌وقت بود که به خاطر مشکل قلبی بازنشسته شده است. خانواده چهار نفره محروس محمد در یک اتاق ساختمان سه طبقه‌ای که شش خانواده در آنجا ساکن هستند، زندگی می‌کنند
محروس در سنین جوانی به ورزش‌هایی همچون بوکس و هندبال مشغول بوده است و در ادامه توسط مربیانش متقاعد شد که به فوتبال روی بیاورد.
عکس| فوتبالیستی که در دوران کرونا کارگر شد!
انتظار می‌رود مسابقات فوتبال در کشور مصر از اوایل ماه ژوئن (ماه آینده میلادی) از سرگرفته شود، این در حالی است که تیم‌ها آرام آرام آماده بازگشت به تمرینات می‌شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟