یک پرسپولیسی سفیر میراث فرهنگی لرستان شد+عکس

به گزارش گروه ورزشی رکنا، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، صبح امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت­ ماه همزمان با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی، وحید امیری بازیکن خرم‌آبادی تیم ‌ملی و باشگاه پرسپولیس به عنوان سفیر میراث فرهنگی لرستان منصوب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در مراسمی حکم افتخاری وحید امیری ملی‌پوش بااخلاق لرستانی و باشگاه پرسپولیس را به وی اهدا کرد.
سیدامین قاسمی در این مراسم که در قلعه تاریخی، فرهنگی فلک‌الافلاک برگزار شد گفت: استفاده از ظرفیت شخصیت‌های محبوب ورزشی در حفظ و پاسداری از میراث کهن و فرهنگی دیار زیبای لرستان زمینه‌ساز فرهنگ‌سازی و الگوبرداری نسل جوان از آنان خواهد شد و امید است این مسئله مثمر ثمر واقع شده و با استمداد از ظرفیتهای مختلف دست به دست هم داده و میراث دار خوبی برای استان لرستان باشیم.

وحید امیری خشنود از گامی که برداشته


وحید امیری بازیکن تیم ملی ایران نیز در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از حسن توجه اداره کل میراث فرهنگی لرستان اظهار داشت: به عنوان یک لرستانی افتخار می‌کنم که بتوانم گامی در راستای حفاظت از میراث غنی استانم بردارم.
وحید امیری میراث
ملی‌پوش باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای حفاظت از میراث فرهنگی تاریخی این دیار خواهم کرد افزود: لرستان ظرفیت‌های تاریخی بسیار بزرگی دارد که باید همه ما نسبت به حافظت و معرفی این داشته‌های فرهنگی تلاش کنیم.
امیری ابراز امیدواری کرد: در صورت گلزنی در بازی‌های داخلی و بین‌المللی عکس قلعه زیبای فلک‌الافلاک را به مردم ایران و دنیا نشان خواهد داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

آیا این خبر مفید بود؟