وکیل استراماچونی، دیاباته را هم از استقلال جدا می‌کند؟

به گزارش گروه ورزشی رکنا، استقلال هم‌چنان درگیر نگه داشتن بازیکنان خارجی خود است. بعد از گاف عجیب و غریب مدیران استقلال در پرونده مالی شیخ دیاباته و هروویه میلیچ، حالا خبر‌هایی به گوش می‌رسد که دیاباته قصد دارد قراردادش را با استقلال فسخ کند و راهی یک تیم دیگر شود. استقلال به دلیل مشکلات مالی توان پرداخت دستمزد دیاباته را نداشته و همین موضوع موجب ناراحتی این مهاجم خارجی استقلال شده است.


تمام پول دیاباته پرداخت شد؟


همین چند روز پیش بود که مدیران باشگاه استقلال اعلام کردند تمام مطالبات دیاباته در چند مرحله پرداخت شده و این بازیکن دیگر دلیلی برای ناراحتی از مدیران استقلال ندارد. سعادتمند و دوستانش در هیات‌مدیره استقلال گفتند دیاباته به زودی به ایران بازمی‌گردد تا در تمرینات این تیم شرکت کند. اما این اتفاق تاکنون رخ نداده و دیاباته در فرانسه مانده است و گویا علاقه‌ای هم به بازگشت به ایران ندارد. هرچند رسانه‌های ایرانی، مصاحبه‌های مختلفی از این مهاجم اهل مالی منتشر می‌کنند که طی آن‌ها او از آمادگی‌اش برای بازگشت به ایران می‌گوید.


نامه دیاباته به مدیران استقلال


یازدهم اردیبهشت‌ماه بود که شیخ دیاباته نامه‌ای به باشگاه استقلال فرستاد. در نامه دیاباته به استقلال آمده بود که اگر باشگاه ۲۵۰ هزار دلار تا تاریخ ۱۵ مه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) پرداخت نکند، این بازیکن از طریق فیفا اقدام به فسخ قرارداد خواهد کرد. او همچنین از سعادتمند خواسته بود ۲۵ هزار دلار هم به حساب وکیلش واریز کند تا به ایران بازگردد و در تمرینات این تیم شرکت کند. هرچند استقلال در این روز‌ها با مشکلات مالی زیادی دست به گریبان است، اما سعادتمند کوشید تا قبل از بیست و ششم اردیبهشت‌ماه پول این بازیکن را پرداخت کند که او را در استقلال نگه دارد.


ناراحتی دیاباته از مدیران استقلال


دیاباته، بعد از ماجرای اسناد جعلی بانکی، مدیران استقلال را متهم به کلاهبرداری کرد. این اتفاق باعث از بین رفتن اعتماد دیاباته شد. مدیرعامل استقلال برای بهبود شرایط تلاش کرد دستمزد دیاباته را پرداخت کند تا از ناراحتی این مهاجم بکاهد. در چند روز گذشته هم کانال رسمی باشگاه استقلال اعلام کرده که پول دیاباته در سه قسط به او پرداخت شده و دیاباته به زودی در تمرینات استقلال حاضر خواهد شد. هرچند مصاحبه دیاباته علیه مدیران استقلال گویای چیز دیگری بود. دیاباته در واکنش به اخبار منتشرشده درباره پرداخت دستمزدش گفت: «تمام پولی که تا این لحظه به حساب من آمده ۲۸ هزار دلار است، یعنی فقط سه هزار دلار بیشتر از پولی که باید به مدیربرنامه من بدهند. هر روز تبلیغات می‌شود که پول من در حال پرداخت است، ولی واقعیت این است پولی که به حسابم ریخته‌اند به اندازه یک ماه حقوقم نیست! خواسته من مشخص است و کل طلبم را می‌خواهم. به باشگاه هم تا ۲۶ اردیبهشت زمان داده‌ام. البته متوجه شدم این‌طور گفته شده که من به باشگاه زمان بیشتری داده‌ام. اگر چنین نامه‌ای به باشگاه ارسال کرده‌ام آن را منتشر کنند. همان‌طور که گفته‌ام خواسته من پرداخت پولم در موعد مقرر است.»
 

اطمینان سعادتمند از بازگشت دیاباته به ایران

 


گفت‌وگوی دیاباته در بیست و چهارم اردیبهشت خبر از بدقولی مدیران باشگاه استقلال می‌داد. او در این گفتگو تاکید کرده بود که تنها تا بیست و ششم اردیبهشت منتظر می‌ماند و بعد از آن مجبور است تصمیمی جدید در مورد ادامه همکاری‌اش با استقلال بگیرد. این مصاحبه نگرانی هواداران استقلال را برانگیخت، اما سعادتمند درست در روز ۲۶ اردیبهشت در پستی اینستاگرامی خطاب به هواداران باشگاه استقلال درباره حضور مجدد دیاباته و میلیچ در این تیم نوشت: «چقدر تلاش کردند که استقلال این دو بازیکن خود را از دست بدهد، اما نتوانستند. حالا نه تنها این دو هستند بلکه کلی هوادار هم مثل همیشه با اعتماد بیشتر در کنار باشگاه هستند. قول دادیم صادق باشیم و با صداقت می‌گویم میلیچ و دیاباته هستند.»توضیحات باشگاه استقلال در مورد قرارداد شیخ دیاباته

 


باشگاه استقلال در مورد آخرین وضعیت پرداختی به شیخ دیاباته و هروویه میلیچ توضیحاتی ارائه کرد. این باشگاه با توجه به اولتیماتوم وکیل دیاباته تمام تلاش خود را به کار بست و حتی مبلغ ۴۰ هزار دلار به حساب این بازیکن واریز شد. باشگاه در بیانیه خود در این باره این گونه توضیح داد: «باشگاه به طور مستقیم و از طریق مدیر روابط بین‌الملل با وکیل شیخ دیاباته در ارتباط است و به او توضیح داده شد، از آنجا که حجم مطالبات بالاست و به خاطر محدودیت‌هایی که در واریز وجه وجود دارد، حواله‌ها باید کمتر از ۱۰ هزار دلار باشد و امکان پرداخت پول به صورت یکجا مقدور نیست، در صورت واریز بیشتر از این سقف به صورت یکجا امکان برگشت خوردن پول یا مسدود شدن حساب وجود دارد. پس از توافق با وکیل دیاباته مابقی مطالبات مزبور از روز یکشنبه به صورت پارت‌های ۱۰ هزار دلاری به حساب او واریز می‌شود و مشکلی بابت پرداخت، پس از تاریخ ۲۶ اردیبهشت، وجود ندارد.»


پای وکیل استراماچونی هم به پرونده دیاباته باز شد


استقلالی‌ها دل خوشی از وکیل استراماچونی ندارند، زیرا همین فرد بود که باعث شد این مربی موفق ایتالیایی از استقلال جدا شود. حالا خبر‌های رسیده از فرانسه حکایت از آن دارد که شیخ دیاباته، مهاجم استقلال، با وکیل آندره‌آ استراماچونی همکاری تازه‌ای آغاز کرده است. این همکاری دقیقاً در روز‌هایی که استقلال موفق شده پول این بازیکن را بدهد عجیب و برای استقلالی‌ها نگران‌کننده به حساب می‌آید. مازیلی وکیل استراماچونی هم هست و نامه فسخ قرارداد این مربی را او به فیفا ارسال کرد. اینکه شیخ دیاباته سراغ این وکیل معروف ایتالیایی رفته می‌تواند پیش‌بینی‌ها را به واقعیت نزدیک کند. مازیلی از وکلای خبره‌ای است که در فیفا هم نفوذ دارد. اکنون استقلالی‌ها با این سوال بزرگ مواجه شده‌اند که چه کسانی این ۲ نفر را به هم وصل کرده‌اند.میلیچ و دیاباته به ایران می‌آیند


سعید رمضانی، سرپرست تیم استقلال، درباره پرداخت پول دیاباته و بازگشت این مهاجم به ایران می‌گوید: «احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه تمام تلاش خود را انجام داده و پول آن‌ها آماده شده است. تا چند روز دیگر بخش جدیدی از مطالبات به حساب آن‌ها واریز خواهد شد. در عین حال، متاسفانه برخی به دنبال شیطنت در خصوص این ۲ بازیکن هستند، اما باید بگویم میلیچ و دیاباته با استقلال قرارداد دارند و با شروع تمرینات گروهی به کمپ تیم اضافه خواهند شد.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

آیا این خبر مفید بود؟