بوندس‌لیگا: برای مربیان ماسک لازم نیست

به گزارش گروه ورزشی رکنا، درحالیکه فصل 2019-2020 بوندس‌لیگا از امروز و ساعاتی دیگر از سر گرفته می‌شود، سازمان لیگ آلمان الزام مربیان باشگاهی به استفاده از ماسک تنفسی در کنار زمین را لغو کرد.

سازمان لیگ اعلام کرد بعد از جلسات متعدد با کارگروه بهداشت و سلامت خود به این نتیجه رسیده که اگر مربیان، اعضای کادر فنی و بازیکننان ذخیره در محوطه کناری زمین فاصله 1.5 متری از هم را رعایت کنند این برای حفظ سلامت آنها کافی است و دیگر نیازی به استفاده از ماسک نخواهد بود.

دیوید واگنر سرمربی شالکه؛ او در کنار زمین مجبور به استفاده از این ماسک تنفسی نخواهد بود

روزنامه بیلد می‌گوید برخی مربیان آلمانی پیش از این به سازمان لیگ این کشور شکایت کرده و گفته بودند استفاده از ماسک تنفسی، موانع زیادی بر سر راه انجام وظیفه‌شان در کنار زمین بوجود خواهد آورد.

مدیر امور فوتبال و هواداران سازمان لیگ آلمان به روزنامه بیلد گفت:" بر اساس قوانین اعلام شده از طرف کارگروه بهداشت و سلامت، مربیان و بازیکنان تعویضی مجبور هستند در صورت رعایت نکردن فاصله 1.5 متری در کنار زمین از ماسک تنفسی استفاده کنند، به نحوی که دهان و بینی‌شان کاملا پوشیده باشد. ولی بر اساس اعلام جدید سازمان لیگ اگر فاصله مربیان از دیگر افراد حاضر در محوطه فنی بیش از 1.5 متر باشد الزامی به استفاده از ماسک نخواهد بود".

او در ادامه توضیحاتش گفت:" پوشاندن دهان و بینی، قابلیت فعالیت یک مربی را بسیار کاهش می‌دهد و از جمله باعث می‌شود او نتواند با حالت صورتش دستوراتی که لازم می‌بیند را به بازیکنان منتقل کند و حتی ممکن است صدایش به طور واضح به آنها نرسد. این قاعده جدید درباره همه کسانی که در محوطه فنی هستند از کادر فنی گرفته تا بازیکنان ذخیره صادق است".برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟