مارکو آسنسیو تمام فصل را به خاطر پارگی رباط صلیبی‌اش در اردوی پیش فصل رئال مادرید از دست داده و اکنون هم به خاطر شیوع کرونا مشخص نیست که چه زمانی بتواند به میادین برگردد. با این حال این موضوع سبب نشده که او از کسب جام در فوتبال اسپانیا باز ماند، البته نه در زمین چمن، بلکه در یکی از بازی‌های رایانه‌ای.

آسنسیو که روزهای خانه‌نشینی‌اش بعد از مصدومیت با قرنطینه خانگی به خاطر شیوع کرونا تمدید شده است، روز گذشته (یکشنبه) در تورنمنت بازی ویدئویی فیفا 20 لالیگا قهرمان شد.

در روزهایی که لالیگا به خاطر شیوع کرونا در اسپانیا تعطیل است، آسنسیو و دیگر بازیکنان این لیگ از زمین چمن پشت کنسول‌های بازی رفتند تا در یک تورنمنت آنلاین که به همت ایبای یانوس، گزارشگر بازی‌‌های رایانه‌ای فوتبال و تحت نظارت سازمان لیگ فوتبال اسپانیا برگزار شد، شرکت داشته باشند.

در فینال این تورنمنت که 170 هزار بازدید کننده هم داشت، آسنسیو با تیم رئال مادرید موفق شد با نتیجه 4 بر یک آیتور رویبال از تیم لگانس را شکست دهد و به این ترتیب قهرمان تورنمنتی شود که در آن 18 تیم از 20 تیم حاضر در این فصل لالیگا یک نماینده داشتند.

در این تورنمنت تنها تیم‌های بارسلونا و مایورکا هیچ نماینده‌ای نداشتند، چون این دو باشگاه با شرکت بازی‌های یارانه‌ای «کونامی» سازنده بازی PES2020‌ رقیب اصلی بازی FIFA20 قرارداد اسپانسری دارند و به موجب این قرارداد اجازه همکاری با شرکت تولید کننده بازی‌های رایانه‌ای فیفا یعنی EA Sport را ندارند.

این تورنمنت رایانه‌ای در تلویزیون اسپانیا هم پخش و باعث جمع‌آوری 140 هزار یورو عواید مالی برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا شد، ویروسی که در اسپانیا تا کنون جان بیش از یک هزار و 700 نفر را گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟