سرمربی پرتغالی اولین بار تیمش خود را مقابل ژاپن هدایت کرد و کلمبیا در این دیدار با نتیجه 0-1 و تک گل رادامل فالکائو به پیروزی رسید. در تاریخ 22 مارس 2019، "دوران کی ‌روش" در تیم ملی کلمبیا آغاز شد. قرارداد سرمربی پرتغالی یک ماه و نیم پیش رسمی شده بود، اما کی روش در این تاریخ نخستین بار به عنوان سرمربی تیم ملی هدایت کرد و تیمش در یک بازی دوستانه در ورزشگاه نیسان یوکوهوما با یک گل ژاپن را شکست داد. تیم کی روش در ادامه همچنین با کره جنوبی نیز روبرو شد.

بعد از ضربه دوان زاپاتا که به دست مدافع حریف برخورد کرد، تنها گل این دیدار را رادامل فالکائو از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. دروازه بان زاپن مسیر توپ را حدس زد و حتی آن را لمس کرد، اما نتوانست جلوی تبدیل به گل شدن آن را بگیرد.

تغییر در لیست دعوت شدگان

طی این یک سال در تیم ملی کلمبیا چندین موضوع تغییر کرده است. از برنامه تاکتیکی گرفته تا بازیکنان، برخی پست عوض شده و برخی بازیکنان دیگر دعوت نمی شوند. دیوید اوسپینا، خوان فرناندو کوئینترو و سانتیاگو آریاس در تور آسیا حضور نداشتند و با وجود دعوت شدن، مصدوم شده بودند. خوان کوادرادو نیز غایب بود.

کی روش از سیستم 1-3-2-4 استفاده کرده و از خامس به عنوان بازیکن شماره 10 و موریل و ویلا به عنوان وینگر بهره برد. اما در ادامه سیستم کی روش به 3-3-4 تغییر یافته، باریوس بازیکن شماره 5 شده و کوادرادو و مورنو بیشتر مرکز را پوشش دادند. خامس نیز از مرکز تغییر موقعیت داده و وینگر چپ شد، در ادامه نیز غیبت او در ترکیب توسط لوییز دیاز و روگار مارتینز پوشش داده شد.

در گذشته دایور ماچادو و پالاسیوس وینگر بودند. این دو بازیکن که در آن زمان پیراهن اتلتیکو ناسیونال را بر تن داشتند، هرگز مورد توجه کارلوس کی ‌روش قرار نگرفتند. ویلیام تسیلو و استفان مدیانه، جای آنها را گرفته و وارد ترکیب شدند.

کارلوس کی ‌روش به روایت ارقام

از زمان ورود به سال 2019، کارلوس کی ‌روش در 14 بازی (چهار بازی در کوپا آمریکا و ده بازی دوستانه) هدایت تیم ملی کلمبیا را در کارنامه داشته که در این رقابت ها به 8 پیروزی، 4 تساوی و 2 شکست و میانگین عملکرد 66.6٪ پیروزی رسیده است. تیم ملی کلمبیا تحت هدایت او 16 گل به ثمر رسانده و 7 گل دریافت کرده است.

داوینسون سانچز بازیکنی بوده که بیشترین دقایق را در "دوران کی روش" در ترکیب بوده و 1200 دقیقه بازی کرده است، بعد از او نیز ویلمار باریوس با 856 دقیقه قرار دارد. در حالی که ماتئوس اوریبه، دوان زاپاتا و لوئیس موریل هر کدام با سه گل بهترین گلزن تیم کی روش بودند و خامس رودریگز نیز با سه پاس گل از این حیث بهترین بوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟