کیکاووس سعیدی در خصوص برگزاری نخستین جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در سال جدید اظهار داشت: ما برنامه‌ریزی کردیم هفته سوم فروردین نخستین جلسه را برگزار کنیم.

وی در خصوص مواضع کمیته های ملی المپیک کشورهای مختلف مبنی بر تعویق بازی های ۲۰۲۰ توکیو و اینکه نظر شما در این خصوص چیست، عنوان کرد: ما در نخستین نشست هیات اجرایی موضوع را بررسی خواهیم کرد. در خصوص بازی‌ها هم تابع نهادهای بین‌المللی المپیک هستیم و هر تصمیمی که IOC بگیرد عمل می‌کنیم. در کشور هم تابع سیاست‌های مدیریت ستاد مبارزه با کرونا هستیم.

سعیدی در خصوص لغو مسابقات کسب سهمیه المپیک خاطرنشان کرد: ۵۳ درصد سهمیه ها توزیع شده و ۴۷ درصد سهمیه ها باقی مانده است. اکثر کشورها در شرایط میزبانی نیستند و فدراسیون‌های بین‌المللی هم میزبانی مسابقات را لغو کردند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ادامه داد: المپیک با چالش جدی روبرو شده است اما اینجا ۲ موضوع مطرح می شود؛ شرایط کسب سهمیه فراهم می شود یا مقامات بین المللی به آخرین رنکینگ ورزشکاران رجوع می‌کنند. البته کمیته بین‌المللی المپیک هنوز تصمیم قطعی نگرفته و آن را به کار گروهی موکول کرده که متشکل از سازمان بهداشت جهانی، هیات اجرایی IOC و نمایندگان برگزاری بازی های ۲۰۲۰ هستند. عزم ژاپن و IOC برگزاری بازیهاست مگر اینکه شرایط فراهم نشود.

سعیدی در پاسخ به این سوال که شما اعتراضاتی هم در خصوص واترپلو و روئینگ به مقامات جهانی داشتید آیا پاسخی دریافت کرده اید، گفت: ما هنوز پاسخی نگرفته ایم چون کمیته بین‌المللی المپیک هم تعطیل شده و کارمندانش دورکاری می کنند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک یادآور شد: ما بعد از تعطیلات کارمان را شروع می کنیم. تمرکز ما در سال جدید باید روی کسب مدال و سکو باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟