به گزارش گروه ورزشی رکنا، بیشتر کارشناسان فوتبالی به ویژه آنهایی که تجربه بازی در دربی را در کارنامه دوران بازیگری شان دارند بر این باورند که این دربی یکی از زیباترین دربی های سالهای اخیر می شود. یکی از این نفرات همان مدافعی است که بیشتر دوران فوتبالش را در پرسپولیس سپری کرد ولی در کارنامه بازی اش پوشیدن لباس استقلال را هم می توان دید.

علی انصاریان پیشکسوت فوتبال ایران در حالی درباره دربی پنجشنبه این هفته بین تیم فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی حرف زد که این هفته ها غرق بازی در فیلم جدید مهدی صباغ زاده با نام "عماد و توبی" است و به قول خودش کمتر فرصت داشته با دقت همیشگی اش لیگ را زیر نظر بگیرد.

متن کامل این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

پیش بینی اولیه تان از دربی این هفته چیست؟

فکر می کنم در این چند ساله هیچ زمانی هر دو تیم در این سطح از آمادگی نبوده اند که به هم برسند. من خودم تجربه زیادی در دربی های مختلف را در کارنامه دارم و می دانم وقتی شرایط یکی از دو تیم بالاتر باشد وضعیت به چه شکل می شود و این بار هر دو تیم با بهترین وضعیت راهی دربی می شوند.

فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی چه نقضش در این زیبایی احتمالی خواهند داشت؟

نکته همین جاست. هر دو تیم تقریبا همان تیم هایی هستند که دو سرمربی قبلی آنها را ساختند. استقلال که کاملا با تفکرات ایتالیایی استراماچونی بازی می کند. دفاع 3 نفره و دو مهاجم که دائم با هم جا عوض می کنند و پرسپولیس هم همان تیم آرژانتینی کالدرون است با همان سیستم دفاعی و یورش از گوش ها. نه فرهاد مجیدی و نه یحیی تغییرات زیادی در ترکیب دو تیم نداده اند و استقلال و پرسپولیس با استخوانبندی قبلی در نیم فصل اول بازی می کنند.

این یعنی اتفاقات خوب در راه است یا نه؟

البته که خوب است. تجربه من می گوید بوی دربی خوبی می آید.

یک درصد هم غیر از این فکر نمی کنید؟

من پیشگو نیستم و هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. اینکه دربی بد از آب دربیاید تنها با ترس یکی از دو مربی می تواند رقم بخورد. وگرنه هر دو تیم عواملی در اختیار دارند که می توانند یک بازی هجومی و زیبا را برای مردم رقم بزنند. تنها دلیلی که می تواند مانع از زیبایی دربی شود ترسو بازی کردن یکی از دو تیم است.

چه دلیلی می تواند باعث بروز چنین موضوعی شود؟

فشارهایی که در روزهای قبل دربی روی بازیکنان و مربیان وارد می شود. وای اگر نبرید چه می شود وای اگر ببریم چه خوب می شود و از این قبیل حرفهای به درد نخور می تواند موجب شود تا بازیکنان و کادر فنی تمرکزشان را از دست بدهند.

نقطه قوت استقلال چیست؟

استقلال خط حمله وحشتناکی دارد. من چون این روزها درگیر بازی در فیلم عماد و توبی با کارگردانی آقای مهدی صباغ زاده هستم کمتر فرصت بازی دیدن داشتم ولی می دانم قائدی و دیاباته زوج خیلی خوبی تشکیل داده اند و ارسلان مطهری هم خیلی سریع خودش را با قائدی هماهنگ کرده و در دیدار با نفت مسجد سلیمان هم به خوبی از سد دفاع سرسخت این تیم گذشتند. این می تواند روز سختی را برای بیرانوند و دفاع پرسپولیس رقم بزند.

پیش بینی کلی تان از دربی چیست؟

دربی عجیب و غریبی می شود. چون هر دو تیم از همه نظر خوب هستند. استقلال دو بازی مهم آسیایی اش را برده آن هم با 8 گل و پرسپولیس هم که هفته هاست اسمش را تیم برنده گذاشته اند و به کاری غیر از بردن عادت ندارد.

علیپور این هفته ها موقعیت هایی را از دست می دهد که کسی باور نمی کند. فکر می کنید در دربی گل بزند؟

گاهی این اتفاقات می افتد. همین بازیکن هم روزی گلهایی زده که کمتر کسی باورش می شده آنها گل نشوند.

فرهاد مجیدی اولین تجربه مربیگری اش را در دربی در پیش دارد. چه توصیه ای به او دارید؟

او باید بداند که بازی در دربی زمین تا آسمان با مربیگری در دربی تفاوت دارد. درون زمین اگر اشتباهی هم بکنید آن را پای فشار بازی و این مسایل می گذارند ولی در کار مربیگری اینطور نیست. اگر یک اشتباه در ارنج یا تعویض بکنید کارت ساخته است. خلاصه که تجربه سختی در انتظار فرهاد است.

دربی گل هم دارد؟

قطعا گل دارد. اصلا اگر گل نداشته باشد که با ین همه تعریفی که ما کردیم جور در نمی آید. همه این حرفها را زدیم به این دلیل که دربی بین دو تیم گلزن است. استقلال که بهترین خط حمله را دارد و پرسپولیس هم همه حریفانش را زخمی کرده است و کم گل می خورد.

حرف باقی مانده؟

به اعتقاد من اگر 24 شیردل در این دربی راهی استادیوم شوند بهترین اتفاقات می افتد.

چرا 24 تا؟

22 بازیکن و دو سرمربی جوان. شکر خدا هم یحیی و هم فرهاد تجربیاتی زیادی در دربی داشته اند و می دانند عقب نشینی در دربی کار تیم ترسو را می سازد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟