به گزارش گروه ورزشی رکنا، این سرمربی 47 ساله آرژانتینی اسپرز را به 4 سال متوالی تاتنهام را در بین تاپ فور انگلیس قرار داد و با تیمش به فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا رسید.اما با اخراج از تاتنهام او جای خود را به ژوزه مورینیو داد. دراولین بیانیه بعد از اخراج ، پوچتینو اظهار داشت: "به همان اندازه موفقیت های هیجان انگیز، چالش های سختی نیز وجود داشت.

"بهترین آرزوها برای آینده ، من اطمینان دارم که دوباره مسیرها را طی خواهیم کرد."

پوچتینو ، مدافع سابق تیم ملی آرژانتین ، که همچنین اسپانیول و ساوتهمپتون را نیز مدیریت کرده است ، در ماه می 2018 یک قرارداد 5 ساله جدید با باشگاه بست و در ژانویه 2019 در مورد امید به حضوری بیست ساله در تاتنهام صحبت کرده بود.

اما در پیش فصل - بعد از اینکه باشگاه رکورد نقل و انتقالات خود را شکست تا اندومبله را به لندن بیاورد - وی گفت که وی "مسئول" نقل و انتقالات تاتنهام نیست و معتقد است که عنوان شغلی وی باید از منیجر به مربی (Coach) تغییر یابد.

اسپرز در ماه آوریل پس از تقریباً دو فصل بازی در خانه خود در ومبلی به استادیوم جدید 62.062 نفره خود منتقل شد اما این جابجایی چندان برای او خوش یمن نبود. پوچتینو می گوید: "من بهترین خودم را برای تحقق اهدافی که در اولین جلسه از من خواسته شده بود ، خرج کردم."

وی اظهارات خود را با بیان این جمله آغاز کرده است: "من می خواهم از [مالک] جو لوئیس و [رئیس] دانیل لوی تشکر کنم که این فرصت را به من دادند تا بخشی از تاریخ تاتنهام باشم:

می خواهم از همه کسانی که در این سالها در تاتنهام ملاقات کردم، (همه کارکنان باشگاه و بازیکنان فوتبال) تشکر کنم.همچنین می خواهم به هوادارانی که این باشگاه را با حمایت خارق العاده خود به سمت موفقیت می برند ، تشکر ویژه ای داشته باشم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟