به گزارش گروه ورزشی رکنا، حرکت اخیر رافاو گیکویچ دروازه‌بان لهستانی تیم فوتبال یونیون برلین در جریان بازی این تیم مقابل هرتابرلین در دربی پرتنش پایتخت آلمان مورد تمجید اهالی فوتبال این کشور و رسانه قرار گرفته است.

گیکویچ در این بازی با گروهی از هواداران تیمش که با نقاب خودشان را به داخل زمین بازی رساندند تا به سمت هواداران تیم رقیب حمله‌ور شوند، به شدت برخورد کرد و با فریاد از آنها خواست که به سکوها برگردند. این گروه از هواداران نقاب‌دار برای تلافی حرکت هواداران هرتا قصد داشتند خودشان را به سمت سکوهای آنها برسانند و وارد درگیری فیزیکی شوند. چیزی که خشم آنها را برانگیخته بود، سوزانده شدن پیراهن‌ها، شال‌ها و پرچم‌های ربوده شده تیم‌شان توسط گروهی از هواداران هرتا بود، ضمن اینکه از سمت سکوهای تیم هرتا نیز تعدادی فشفشه به داخل زمین بازی پرتاب شد که یکی از آنها به شیوه خطرناکی نزدیک به نیمکت تیم یونیون برلین فرود آمد و داور بازی، دنیز آیتکین را مجبور کرد بازی را متوقف و بازیکنان دو تیم را از زمین بازی خارج کند. یکی دیگر از این فشفشه‌ها در میان هواداران تیم یونیون و نزدیک به فرزندان و همسر سباستین پولتر، مهاجم تیم یونیون برلین پرتاب شد.

دربی برلین

پولتر پس از این بازی که شنبه شب برگزار شد و با تک گل او در دقیقه 90 از روی نقطه پنالتی به سود یونیون برلین خاتمه یافت، گفت: شوکه شدم. هیچکسی دوست ندارد چنین صحنه‌‌هایی را ببیند. خوشبختانه آسیبی به کسی نرسید.

دربی برلین

در همین حال دیگر بازیکنان یونیون برلین،‌ شامل کِوِن شلوتربک و کریستوفر لنز، از حرکت گیکویچ برای ممانعت از درگیری هواداران یونیون با هواداران هرتا تمجید کردند. پولتر هم در این باره گفت: این وظیفه ما است که مانع سر زدن رفتارهای احمقانه از سوی هواداران‌مان شویم. ما می‌خواستیم هواداران را قبل از آنکه درگیری بالا بگیرد، آرام کنیم و آنها را سر جای‌شان برگردانیم.

دربی برلین

گروه زیادی از هواداران تیم یونیون برلین در جریان بازی حرکت دروازه‌بان 32 ساله تیم‌شان را با فریاد زدن نام او، ستودند.

روبرت آندریخ، هم‌تیمی گیکویچ هم به شوخی درباره حرکت دروازه‌بان 28 ساله یونیون گفت: شاید او شغل بعدی‌اش را پس از پایان دوران بازیگری‌اش انتخاب کرده باشد: مأمور امنیتی!» برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟