به گزارش گروه ورزشی رکنا، جرارد پیکه یکبار دیگر نشان داد بازیکنی آینده‌نگر است و به هیچ‌‌وجه دوئل‌های بزرگ را از دست نمی‌دهد.

وی شب گذشته در مسابقه خانگی با سویا از هفته هشتم لالیگا که با برد 4 بر صفر تیمش به اتمام رسید، اقدامی مهم برای «بودن» در دربی با رئال مادرید(ال‌کلاسیکو) انجام داد.

پیکه

پیکه که تا قبل از این مصاف در 7 بازی ابتدایی فصل 4 کارت زرد گرفته بود، در دقیقه 85 توپ را به عمد به سمت سکو‌ها شوت کرد تا کارت زرد بگیرد.

با این اخطار او 5 کارته شد و بازی بعدی تیمش که مقابل ایبار در تاریخ 19 اکتبر(27 مهر 98) است، را از دست داد اما برای مصاف هفته دهم برابر رئال(4 آبان 98)، رقیب سنتی، با مشکل اخطار و محرومیت اجباری مواجه نخواهد بود.

پیکه

این حرکت برای نخستین مرتبه توسط وی رخ نداد. زیرا در گذشته نیز اخطارهای عمدی برای بازی کردن در ال‌کلاسیکو و دیگر مصاف های مهم انجام داده است.

به عنوان نمونه 4 سال قبل در دیدار با آرسنال در لیگ قهرمانان اروپا وی به عمد کارت زرد گرفت تا به خواسته لوئیس انریکه، سرمربی آن هنگام تیم، عمل کند.

پیکه

زیرا مربی تیم که خیالش از صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان راحت بود، از پیکه خواست که اخطار بگیرد تا با 2 کارته شدن،‌برای مراحل حذفی بدون مشکل بازی کند.

2 سال قبل نیز در بازی با سویا، مدافع 32 ساله به عمد کارت زرد مقابل سویا گرفت تا بازی مقابل مالاگا را از دست دهد اما ا‌ل‌کلاسیکو با مادریدی‌ها را از دست ندهد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟