به گزارش گروه ورزشی رکنا، تیم فوتبال یوونتوس شب گذشته (یکشنبه) در حساس‌ترین بازی از هفته هفتم سری A رقیب دیرینه خود اینتر را در ورزشگاه سن‌سیرو با نتیجه 2 بر یک شکست داد و صدر جدول را از تیم تحت هدایت آنتونیو کونته گرفت.

با وجود برتری یوونتوس در این بازی و تداوم روند شکست‌ناپذیری این تیم در تمام رقابت‌ها، مائوریتزیو ساری سرمربی بانوی پیر تأکید کرد که تیمش هنوز نیاز دارد پیشرفت کند.

ساری که تیمش اولین شکست فصل جاری سری A‌ را به اینتر تحمیل کرد، به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: در حال حاضر گرفتن صدر جدول خیلی اهمیت ندارد. مهمترین نکته در بازی این بود که عملکردی خوب، همراه با شخصیت و انگیزه را مقابل تیمی ارائه کردیم که همه بازی‌هایش را برده بود. شروع‌مان خوب بود و در ورزشگاهی که جو آن به شدت علیه ما بود، با رویکردی مناسب بازی کردیم که این نشانه خوبی است.

گل پیروزی‌بخش یوونتوس که توسط ایگواین به ثمر رسید نمونه بارز پیاده‌سازی فلسفه بازی مائوریتزیو ساری بود چرا که در پروسه به ثمر رسیدن این گل 24 پاس سریع میان بازیکنان یووه رد و بدل شد.

ساری افزود: یک تیم با کیفیت می‌تواند چنین سبکی از بازی را ارائه کند. زمانی که پاسکاری میان بازیکنان خوب و روان باشد، نتیجه مسقیم آن ایجاد فرصت گلزنی است. فکر می‌کنم که تیم ما تا همین حالا هم گام‌های مهمی در این جهت برداشته است. چیزی که باید روی آن کار کنیم، سلطه بر بازی، داشتن برتری منطقه‌ای، پاسکاری بهتر و بیشتر و گرفتن هرگونه فرصت گلزنی از حریف است تا بتوانیم تمام طول بازی را در نیمه زمین حریف سپری کنیم. این یوونتوس تا پیش از این به دفاع عمقی عادت داشته اما دارد کم‌کم به سبک جدید بازی‌اش خو می‌گیرد و ما شاهد پیشرفت‌های مهمی در این زمینه بوده‌ایم. با این وجود ما هنوز احساس می‌کنیم که می‌توانیم خیلی بیشتر از اینها پیشرفت کنیم. این یک فرآیند تدریجی است. تیم ما بازیکنان قدرتمندی دارد و پرمهره است. این بدان معنا است که می‌توانیم نتیجه بگیریم حتی اگر بی‌عیب‌و‌نقص بازی نکنیم.

ساری تیمش را با آرایش 3-3-4 به میدان فرستاد که سیستم مورد علاقه او در تیم‌های ناپولی و چلسی هم بود اما در اواسط بازی آن را به 2-1-3-4 که در امپولی هم از آن استفاده می‌کرد، تغییر داد.

او در این خصوص اظهار داشت: شاید مردم فکر می‌کردند که احمق هستم. آنها اما باید به یکسری چیزها توجه داشته باشند. در امپولی کارم را با یک سیستم آغاز کردم اما در ادامه آن را کاملاً تغییر دادم. در ناپولی کارم را با یک سیستم آغاز کردم و سه سال بعد آن را تغییر دادم. سپس به چلسی رفتم و آنجا هم به نظر می‌رسید شرایط مشابه تیم‌های قبل است، اما واقعیت این بود که کاملاً فرق داشت. شما به عنوان یک مربی باید تاکتیک‌های تیم‌تان را بر اساس ویژگی بازیکنانی که دارید انتخاب کنید.

ساری از مثلث گونسالو ایگواین، پائولو دیبالا و کریستیانو رونالدو در خط حمله تیمش استفاده کرد اما کنار هم بودن این سه نفر تنها 8 دقیقه دوام داشت چون دیبالا تعویض شد.

سرمربی سابق ناپولی در این حصوص هم تأکید کرد: در آن مقطع بر بازی مسلط بودیم و به نظرم ناعادلانه بود اگر بازی را نمی‌بردیم. به همین دلیل برای مدتی تلاش کردیم که به گل دوم برسیم. با این حال من از کنار زمین احساس کردیم که روند بازی دارد به سمتی دیگر تغییر می‌کند و به همین دلیل دوباره تعویض کردم.

گلی که یوونتوس دریافت کرد حاصل خطای هند ماتیس دلیخت در محوطه جریمه بود و به نظر می‌رسید که این مدافع میانی هلندی هنوز هم آنطور که باید و شاید بر پست خود مسلط نیست.

ساری در این باره اظهار داشت: دلیخت هنوز به خوبی ایتالیایی صحبت نمی‌کند اما خیلی سریع دارد خودش را به سبک فوتبال و سبک دفاع ما تطبیق می‌دهد. او بازیکنی بسیار با استعداد است اما در حال تطبیق دادن خودش است و به همین دلیل مشکلاتی دارد. مصدومیت جورجو کیلینی ما را مجبور کرد که در استفاده از دلیخت عجله کنیم و به همین دلیل سرعت پروسه تدریجی که قرار بود او را به تیم اضافه کنیم بالا رفت در حالی که اگر با سرعت آهسته‌تری این اتفاق رخ می‌داد برایش بهتر بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟