به گزارش گروه ورزشی رکنا، پرویز برومند در خصوص اینکه ارزیابی‌اش از دیدار استقلال و پرسپولیس چیست، گفت: من دلم خیلی پر است و برای هواداران استقلال ناراحتم. ناراحتی من هم دلیل دارد.هوادارِ طفلی استقلال دستش خالی است چون مجبور است با برد 4 دربی پیاپی کری بخواند اما پرسپولیسی‌ها چند سال است موفق شدند و مرتب به هواداران تیم محبوب من سرکوفت می‌زنند.

*دربی کسل و کم روح می‌شود

دروازه‌بان سابق تیم ملی افزود: به نظرم دربی کسل کننده و کم روح باشد. چون بازیکن بزرگی در دو تیم وجود ندارد. استقلال یک بازیکن معروف برای مسابقه داشت که آن هم محروم شده است. فرشید اسماعیلی را می‌گویم.بقیه بازیکنان تجربه‌شان کم است. فقط ورویا غفوری می‌ماند که او سابقه حضور در دربی‌ها را دارد.

*هاشمی نسب به من گفت پرویز ببین روی پاهایم هستم یا نه؟

برومند تاکید کرد: دربی دل و جرات می‌خواهد و بازیکنی می‌خواهد که نترس باشد. یادم می‌آید زمانی که هاشمی نسب از پرسپولیس به استقلال آمد وسط بازی از من سؤال کرد پرویز ببین من روی زانوهایم ایستاده‌ام یا نه. باور کنید از این صحبت او تعجب کرده بودم و فکر می‌کردم شوخی می‌کند اما او جدی می‌گفت. به نظرم بازی در دربی یعنی بازی در بالاترین سطح فوتبال ایران و شاید این مسابقه برابر باشد با فینال لیگ قهرمانان آسیا.

*آمادگی بعد از 5 هفته حرف غلطی است، 15 امتیاز اول فصل یعنی قهرمانی

گلر سابق استقلال در پاسخ به این سؤال که شرایط استقلال را چطور می‌بیند، گفت: نکته‌ای که برای من عجیب است این است که مرتب در سال‌های اخیر می‌گویند استقلال هنوز آماده نشده و باید زمان بدهیم تا مثلا هفته پنجم یا ششم شود. این چه حرف غلطی است که می‌زنند. چون امتیازات 5 هفته می‌شود 15 و یک تیم با 15 امتیاز می‌تواند سرنوشت قهرمانی را تغییر دهد.متاسفانه در کشور ما باب شده که باید 5 هفته بگذرد تا تیم‌ها شرایط شان خوب شود. من با صراحت به شما می‌گویم لیورپول از همین حالا قهرمان انگلیس می‌شود. چون تمام بازی‌های ابتدای فصلش را برده است. پرسپولیس شرایط خوبی دارد اما حقیقت این است که استقلال نباید بهانه‌ای داشته باشد چون این تیم مربی‌اش اروپایی است و مربی اروپایی برای کار کردن در یک جا همه شرایط را می‌سنجد.

*با یک گل ممکن است قهرمان عوض شود چه برسد به امتیازات 5 بازی اول

وی تاکید کرد: سابقه داشته که تیم‌ها به خاطر یک گل زده بیشتر قهرمان شده‌اند. مگر همین چند سال پیش سپاهان با گل زده بیشتر قهرمان نشد؟ اینها واقعیت دارد و حرف نیست. اینکه استقلال باید قبل از شروع مسابقات تیمش را آماده کند حرف بی‌ربطی نیست. جالب است مرتب می‌گویند بعد از هفته پنجم تیم آماده می‌شود. اما باید فکر این مسائل را قبل از شروع فصل می‌کردند.

*اگر استقلال و پرسپولیس آماده نیستند پس دربی را برگزار نکنید!

برومند در ادامه گفت‌وگو با فارس تاکید کرد: قرعه کشی مسابقات به شکلی است که استقلال و پرسپولیس باید در هفته چهارم با هم بازی کنند و از آن طرف هم می‌گویند هنوز آماده نشدیم. اگر استقلال قرار است از هفته پنجم به بعد آماده شود و پرسپولیسی‌ها هم هنوز آماده نیستند پس دربی را برگزار نکنند چون دو تیم آماده نیستند. اینها حرف‌های غلطی است که به خورد هوادار داده می‌شود. من برای این مردم نگرانم و معتقدم آنها گناهی نکردند.

*بازیکنان به هواداران وعده الکی ندهند و از آنها بترسند

وی ادامه داد:‌هوادار همیشه حمایتش را کرده ولی یک توصیه به بازیکنان استقلال دارم. آنها بدانند همین هواداری که برای آنها هورا می‌کشد فردا بازیکنان را از عرش به فرش می‌کشد. بازیکن استقلال از هوادار بترسد و نسبت به آنها احساس مسئولیت کند. اینکه صبر کنیم تا بازی به بازی بگذرد و بهتر شویم فقط وعده سر خرمن است. این بازیکنان باید بدانند نیم فصل دوم هیج تیمی مفت به تیم دیگر امتیاز نمی‌دهد. پس حواس بازیکنان باشد که وعده الکی به تماشاگران ندهند. زمان ما تا دقیقه 20 از هر تیمی دو گل جلو بودیم. اگر هم گل نمی‌زدیم فشار هوادار کاری می‌کرد که تیم حریف خودش به خودش گل بزند. الان هم این هواداران زحمتشان را کشیده‌اند و حمایت‌شان را همه جوره انجام داده‌اند. پس بازیکن دیگر نباید کمبودی حس کند.

*کسی که تیم را عوض کرد فردای قیامت باید به هوادار جواب بدهد

بازیکن سابق استقلال ضمن گلایه از مسئولان این تیم گفت: تیمی که 17 بازیکنش را از دست می‌دهد باید دوباره از نو یک تیم جدید بسازد. این فکر چه کسی بوده من نمی‌دانم ولی باید واقعا فردای قیامت به هوادار استقلال جواب دهد. آقایان راحت بازیکنانشان را از دست دادند. سؤالم این است که چرا رحمتی را راحت از دست دادید. چون بلد نبودید سیاستی پیاده کنید که این دو نفر را کنار هم نگه دارید راحت رحمتی را از دست دادید. اینها را هوادار استقلال باید بداند.سوالم بعدی‌ام این است که چرا چشمی را در ابتدای فصل نخواستید و دوباره او را برگرداندید. وقتی روح و روان بازیکن را خراب کردیدو گفتید باشگاه به این بازیکن نیاز ندارد دوباره چه سیاستی تعین شد که او برگردد. چشمی زمانی که فصل تمام شد بازیکن تیم ملی بود. اما حالا باید کلی تمرین کند تا آماده شود.

*شرایط پرسپولیس بهتر است اما هوادار استقلال ورق را برگرداند

برومند در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کند چه تیمی برنده می‌شود، گفت: نمیخواهم به این حرف شما جواب دهد اما هیچ وقت نتوانستم دروغ بگویم یا هوادار را سیاه کنم. صادقانه می‌گویم شرایط پرسپولیس بهتر است اما این حرف را می‌زنم و می‌گویم شانس تیم حریف برای برد بیشتر است. تا هواداران در بازی روز یکشنبه به ورزشگاه بروند و این شانس را از حریف بگیرند. تنها ایراد پرسپولیس این بود که مربی‌اش را عوض کرده وگرنه شاکله آنها حفظ شده است. از نظر روحی هم آنها بهتر هستند ولی اینها را گفتم که تماشاگران استقلال به ورزشگاه بروند و باتشویق‌شان ورق را برگردانند.

*خجالت می‌کشم بگویم، یکسری بازیکنان استقلال در حد این تیم نیستند

وی افزود: زمانی تماشاگر به استادیوم می‌آمد که زرینچه، بختیاری‌زاده، برومند، مجیدی، نوازی، و نیکبخت را ببیند و با دیدن آنها تخلیه روحی می‌شد اما الان برای کدام بازیکن بیاید؟ به نظر شما الان بازیکنان نسبت به هواداران احساس مسئولیت دارند؟ به خدا قسم 90 درصد هواداران برای اسم استقلال می‌آیند که پرچم این تیم بالا باشد. بازیکنان استقلال به خودشان بیایند و کمی به فکر هواداران باشند. خجالت می‌کشم بگویم یکسری بازیکنان در حد این تیم نیستند و اصلا نباید برای استقلال بازی کنند.

برومند در پایان صحبت‌هایش گفت: اگر مسئولان باشگاه کمی به این آکادمی‌ها رسیدگی کنند می‌توانند کلی ستاره برای این تیم پیدا کنند. همین الان من برومند در خانه نشسته‌ام و طرحی به باشگاه داده‌ام که تا سال‌ها این تیم از نظر دروازه‌بانی تامین شود اما کو گوش شنوا. آقای وزیر ورزش حرف ما را بشنو. من می‌خواهم سازندگی کنم زیاد هم نمی‌خواهم. من کسی هستم که آبرو، رباط پا، کتف و جوانی‌ام را برای استقلال گذاشته‌ام. اما از بس به این مسائل اهمیت نداده‌اند دلم سوخته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟