به گزارش گروه ورزشی رکنا، مائوریتزیو ساری که تیم تحت‌هدایتش عصر فردا (شنبه) در هفته سوم سری A ایتالیا میهمان فیورنتینا است، در خصوص بازگشتش به روی نیمکت یووه پس از پشت سر گذاشتن دوره درمانی بیماری ذات‌الریه گفت: برای مربی، نشستن روی نیمکت و تماشای تمرینات زندگی است، از این‌رو آسان نیست که بیرون بنشینید و از دور نظاره‌گر اوضاع باشید. از پزشکان تشکر می‌کنم که من را مداوا و کمک کردند که درک کنم باید یک گام به عقب بردارم. در نبودم اما خیالم راحت بود چون کادرفنی‌ام کارشان را به خوبی انجام دادند.

وی درباره بیرون گذاشتن امره جان و ماریو مانژوکیچ از لیست یوونتوس برای مسابقات لیگ قهرمانان اروپا اظهار داشت: انتخاب بازیکنان برای لیگ قهرمانان اروپا کار آسانی نبود، اما ضروری بود. متأسفم چون مجبور شدیم دو بازیکن مهم‌مان را کنار بگذاریم، اگرچه این قدرت تیم‌مان را نشان می‌دهد.

ساری که شاگردانش پس از این بازی، چهارشنبه شب در اولین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا باید در خانه اتلتیکومادرید به میدان بروند، تصریح کرد: در حال حاضر تنها به بازی با فیورنتینا در لیگ فکر می‌کنم. باید تمرکزمان تنها به بازی فردا باشدما در مرحله‌ای هستیم که استفاده از سیستم چرخشی سخت است چون ما هویت و ساختار تیمی خودمان را پیدا کرده‌ایم.

سرمربی ایتالیایی راه‌راه پوشان تورین ادامه داد: همیشه گفته‌ام که یوونتوس قویترین تیم ایتالیاست و حتی از حیث باشگاه نیز همین‌طور است. در چند ماه اخیر متوجه شدم که قدرت یوونتوس، سازماندهی‌اش است. بر اساس هر بازی هم ذهنیت‌مان را تغییر می‌دهیم، اما اولویت‌مان حفظ مالکیت توپ خواهد بود و نمی‌خواهیم رقبا به محوطه جریمه‌مان نزدیک شوند. در بازی با ناپولی هم ما خیلی منتظر ماندیم و در برخی فازهای بازی‌مان خوب نبودیم. هنوز به لحاظ فیزیکی آماده نیستیم.

وی در خصوص مصدومیت کاپیتان تیمش از ناحیه رباط صلیبی که او را حداقل به مدت 6 ماه به دور از مستطیل سبز نگه می‌دارد، یادآور شد: از دست دادن کیه‌لینی در این مقطع از فصل ضربه سنگینی به ما زد. هدفم این است که دانیله روگانی را به خوبی آماده بازی کنم. به ماتیس دلیخت هم کمک کنم تا هر چه سریعتر به فوتبال ایتالیا عادت کند.

ساری در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره بازی یوونتوس با تیم سابقش که با پیروزی دراماتیک 4 بر 3 بانوی پیر روی گل به خودی کالیدو کولیبالی همراه شد، گفت: من بازی یوونتوس- ناپولی را از تلویزیون دیدم. از جنبه انسانی برای کولیبالی متأسف شدم، اما به نظرم ما شایسته پیروزی در آن بازی بودیم، حتی اگر شانس با ما یار بوده باشد.

سرمربی راه‌راه پوشان تورین در پایان راجع به مهاجم آرژانتیتی‌اش که به او اعتقاد ویژه‌ای دارد، گفت: ایگواین به دلیل چیزهایی که از خود در تمرینات نشان می‌دهد و تلاشش برای کسب نتایج برای تیم، بازی می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟