به گزارش گروه ورزشی رکنا، ویرژیل فن دایک ستاره ی ۲۸ ساله ی باشگاه لیورپول که در سال ۲۰۱۸ از ساوتهمپتون به این تیم پیوسته طی فصول گذشته توانسته پیشرفت چشمگیری از خود نشان دهد و بعد از دو فصل حضور در آنفیلد حالا نه تنها لقب بهترین مدافع اروپا، بلکه عنوان بهترین بازیکن فصل قاره ی سبز را بالاتر از بازیکنانی همچون لیونل مسی و کریستیانو رونالدو یدک می کشد.مدافعی که با درخشش بی نظیرش در فصل گذشته یکی از ارکان قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا بود و نقش مهمی را در موفقیت های اخیر تیم ملی هلند ایفا کرد.

در همین رابطه سایت ترنسفر مارکت با انتشار عکسی به پیشرفت قیمت چشمگیر و حیرت انگیز این ستاره ی هلندی در بازار نقل و انتقالات پرداخته است.

ویرژیل فن دایک کار خود را از کشورش و باشگاه خرونینگن آغاز کرد و بعد از آن تنها با مبلغ ۲۵۰ هزار یورو به سلتیک اسکاتلند پیوست. او پس از درخشش در اسکاتلند توجه مدیران ساوتهمپتون را به خود جلب کرد و با قرار دادی به ارزش ۵ میلیون یورو به این تیم پیوست. فن دایک سه سال درخشان را در ساوتهمپتون سپری کرد و همین درخشش باعث شد تا بزرگ ترین باشگاه های اروپا برای به خدمت گرفتن او اقدام کنند اما این لیورپول بود که گوی سبقت را از سایر رقبا ربود و او در ژانویه ۲۰۱۸ با مبلغ ۷۵ میلیون پوند به این تیم پیوست تا در آن سال گران ترین مدافع تاریخ دنیای فوتبال لقب بگیرد. هر چند تنها یک سال بعد این رکورد به نام هری مگوایر مدافع اسبق لستر سیتی و حال حاضر منچستر یونایتد شد.

ویرژیل فن دایک در لیورپول دو سال شگفت انگیز را سپری کرد و علاوه بر کسب لیگ قهرمانان اروپا جایزه بهترین بازیکن سال اروپا را نیز از آن خود کرد تا سایت ترانسفر مارکت ارزش کنونی او را چیزی بالغ بر ۱۰۰ میلیون یورو برآورد کند.

ویرجیل فن دایک

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟