به گزارش گروه ورزشی رکنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، اتحادیه جهانی کشتی در آستانه رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک در قزاقستان، مصوبه‌ی جدیدی را به فدراسیون‌های ملی اعلام کرده است.

بنابر اعلام کمیسیون داوران کشتی کشور، با توجه به ابلاغ اتحادیه جهانی کشتی به کلیه فدراسیون ها، طبق مصوبه‌ی هیأت رئیسه این اتحادیه و نظر به شکایت کمیسیون قهرمانان در رابطه با استفاده برخی از کشتی گیران از روغن بر روی بدن، یادآور می‌شود طبق قوانین کشتی، استفاده از هرگونه ماده روغنی و چسبی روی بدن ممنوع است.

بر این اساس، مقرر شده در رقابت‌های جهانی کشتی که تا چند روز دیگر در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز می‌شود، کنترل‌های دقیقی توسط داوران انجام شود و در صورت مشاهده مواردی از این دست، کشتی گیر خطاکار شدیدا مجازات خواهد شد.

در ادامه کمیسیون داوران از کلیه مربیان، سرپرستان و کشتی گیران درخواست کرده ضمن رعایت موارد اعلام شده، فراگیری ریزه‎کاری‎های داوران، مرور قوانین و مقررات از جمله قوانین رفتاری را که اخیرا بر روی سایت فدراسیون کشتی بارگذاری شده مورد مطالعه قرار دهند تا هیچ‎ عواقبی متوجه کشتی کشورمان نشود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟