رضا قوچان‌نژاد دوباره به لیگ هلند برگشت. او بعد از آنکه از آپوئل جدا شد، تصمیم گرفت تا در اروپا به کارش ادامه دهد. با اینکه از لیگ ایران و همین‌طور دیگر لیگ‌های آسیایی پیشنهاد داشت ولی با هلندی‌ها توافق کرد و به باشگاه زووله ملحق شد. او امید زیادی به موفقیت در هلند دارد.

ناگفته‌های رضا گوچی پس از پیوستن به تیم زووله هلند/ آقای گلی هلند بگذارید برسم!

تبریک بابت انتقال به تیم جدید

ممنون. امیدوارم که بتوانم فصل خوبی در باشگاه زووله داشته باشم. تیم در هفته‌های اول لیگ هلند نتایج خوبی به دست نیاورده است. عملکرد دفاعی و تهاجمی ما آن‌گونه که باید خوب نبوده است. تیم نیاز به تغییراتی داشت که باشگاه در این زمینه مذاکراتی هم با من داشت. سرمربی به دنبال بازیکنی می‌گشت که بتواند به خط حمله کمک کند. وقتی این پیشنهاد به من شد، چون از کشور هلند بود، جدی‌تر به آن فکر کردم. به هر حال در این کشور زندگی می‌کنم. برایم بهتر بود در هلند بازی کنم. مذاکرات ما خیلی خوب پیش رفت و توانستیم قرارداد ببندیم.

پیشنهادهای دیگری هم بود؟

بله، چند پیشنهاد داشتم. هم از آسیا و هم از اروپا. ولی به دنبال این بودم جایی بازی کنم که تجربه‌ حضور در آنجا را داشته باشم. این خیلی موضوع مهمی است. من در فوتبال هلند رشد کردم. امسال هم شرایط لیگ بهتر از سال‌های قبل شده است.

چرا؟

بعد از موفقیتی که آژاکس در لیگ قهرمانان داشت، فوتبال هلند به این نتیجه رسید که می‌تواند بعد از چند دهه دوباره تبدیل به قدرت شود. الان تیم ملی هلند شرایط خیلی بهتری نسبت به دو سه سال اخیر به دست آورده. سرمایه‌گذاری بیشتر شده. از سویی لیگ‌های بهتر اروپا نگاه ویژه‌ای به تیم‌ها و همین‌طور بازیکنان شاغل در هلند دارند.

امسال به آقای گلی در لیگ هلند فکر می‌کنی؟ با هیرنوین یک بار تا مرز آقای گلی رفتی و هفته‌های آخر نشد.

بله، آن فصل خیلی برایم خوب بود. من تازه به زووله ملحق شده‌ام و بگذارید برسم(خنده). لیگ شروع شده و تیم پنج هفته بازی کرده است. روز یکشنبه هم در هفته ششم بازی می‌کنیم. من نیاز به زمان دارم تا بتوانم با تیم هماهنگ شوم. در این مدت تمرینات انفرادی داشتم ولی خودتان که می‌دانید شرایط تمرینات گروهی فرق دارد. زمان می‌خواهم تا بتوانم با بقیه تیم هماهنگ شوم، ولی همان‌طور که گفتم خدا را شکر با شرایط فوتبال هلند کاملا آشنا هستم و ان‌شاءا... زود آماده می‎شوم.

روز یکشنبه ممکن است بازی کنی؟

این دیگر بستگی به تصمیم مربی دارد.

تصمیمی درباره بازگشت به تیم ملی گرفتی؟

فعلا تمرکزم روی این مساله است که بتوانم خودم را آماده کنم و فصل موفقی در لیگ هلند داشته باشم. 

 

آیا این خبر مفید بود؟