به گزارش گروه ورزشی رکنا، تیم ملی والیبال زنان آرژانتین دو روز پیش، نخستین شانس خود را برای حضور در المپیک 2020 توکیو از دست داد. یکی از مهمترین دلایلی که زنان آرژانتینی نتوانستند در این مرحله به المپیک برسند اما، غیبت هرنان فرارو، سرمربی آنها در تورنمنت انتخابی المپیک در آمریکا بود.

مسابقات انتخابی المپیک برای آرژانتین در لوییزیانا با حضور تیم‌های آمریکا، قزاقستان و بلغارستان انجام شد و این تیم در نهایت به مقام سوم رسید تا دومین و آخرین شانس خود را در ژانویه 2020 امتحان کند.

دلیل اصلی عدم موفقیت آرژانتین، غیبت سرمربی این در کنار بازیکنان بود. دولت آمریکا به هرنان فرارو به دلیل سفری که سال گذشته به ایران داشته، اجازه ورود به خاک این کشور تا نداده است.

فرارو در این مورد گفت: من گذرنامه ایتالیایی دارم و به همین خاطر به ویزا نیازی نداشتم. من در سیستم الکترونیکی مسافرت و امنیت آمریکا، ثبت‌نام کردم و باید ظرف 72 ساعت، جواز سفر من صادر می‌شد اما آنها پاسخی به من ندادند. وقتی دلیل آن را پرسیدم،‌ فرمی برای من ارسال شد که یکی از سوالات آن حضور من در ایران با عراق بود. آمریکایی‌ها به من گفتند که چون به ایران سفر کرده‌ام باید بیشتر منتظر بمانم. وقتی با حضور من در آمریکا با پاسپورت ایتالیایی مخالفت شد، از طریق پاسپورت آرژانتینی خود اقدام کردم و باز هم پاسخ مشابهی دریافت کردم.

به گزارش یک منبع آرژانتینی، فرارو، یکی از دستیاران خولیو ولاسکو، سرمربی پیشین تیم ملی ایران بود و بارها به خاطر مسابقات و تورنمنت‌های مختلف به ایران سفر کرده بود.

مدتی قبل هم اعضای تیم ملی ایران که برای شرکت در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال 2019 به آریکا سفر کرده بود در فرودگاه شیکاگو به نوعی توقیف شده بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟