به گزارش گروه ورزشی رکنا، تیم فوتبال الاهلی عربستان در دیدار رفت مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، با نتیجه 4 بر 2 مقابل الهلال شکست خورد. روزنامه الریاضیه عربستان در تحلیل فنی دیدار دو تیم، از تفکرات تاکتیکی برانکو ایوانکوویچ سرمربی الاهلی انتقاد کرد.

در تحلیل این روزنامه از دیدار شب گذشته سه‌شنبه دو تیم آمده است: می‌توان برانکو ایوانکوویچ و رازوان لوچسکو، سرمربیان دو تیم را مربیان هجومی دانست. با این تفاوت که برانکو بسیار شتاب‌زده نشان داد و تنها با یک سبک و شیوه بازی کرد. او همواره بازیکنان هجومی خودش را در دو جناح به عمق می‌فرستد. در حالی که رقیب او روش‌های بسیار متنوعی داشت. بازیکنان الهلال بعضی دقایق از کناره‌ها یا به عمق نفوذ می‌کردند و البته به بهترین شکل از اشتباهات حریف استفاده کردند.

برانکو با آرایش مورد علاقه خود، یعنی با سیستم 2-4-4 و با یک هافبک دفاعی برابر الهلال قرار گرفت. در حالی که رازوان از سیستم 1-3-2-4 استفاده می‌کرد. در تاکتیک برانکو، عسیری بازیکن آزاد بود. بازیساز پشت مهاجمان که توانست روی هر گل تاثیرگذار باشد و نمایش خوبی داشت، اما در مقابل، الهلال از کناره‌ها به خوبی استفاده کرد. این تیم با مهاجم بی‌رحمی چون گومیس و ستاره‌ای مانند جووینکو، به هرچه می‌خواست دست یافت و با 4 گل پیروز شد. البته تیم برانکو هیچ واکنشی به این برنامه‌ها نشان نداد.

مربی کروات با یک هافبک دفاعی در برابر خط دفاع خودش بازی می‌کند. او بازیکنان کناری تاثیرگذاری مقابل حریف نداشت تا دوساری و کاریو، به راحتی از کناره‌ها نفوذ کنند و در این مناطق آزاد باشند. گومیس به همین صورت آنها را مجازات کرد تا تیمش را به یک پیروزی شیرین برساند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟