به گزارش رکنا، سروش احمدی ملی پوش جویباری ۶۳- کیلوگرم تکواندوی ایران با شکست حریف خود در راند طلایی دیدار فینال، مدال طلای بازی‌های دانشجویان جهان ۲۰۱۹ را بر گردن آویخت.

در ادامه چهارمین روز مسابقات تکواندوی سی‌امین دوره بازی‌های یونیور سیاد دانشجویان جهان در ناپل ایتالیا، سروش احمدی نماینده وزن ۶۳- کیلوگرم در مبارزه فینال به مصاف نیازپولاتوف از ازبکستان رفت و در حالیکه تا ثانیه‌های پایانی ۱۰ بر ۶ جلو بود ۴ امتیاز از دست داد تا کار به راند طلایی کشیده شود.

در همان ثانیه نخست راند طلایی سروش احمدی با ضربه پا به ضربه گیر تنه حریف ۲ امتیاز گرفت و چهارمین مدال طلای تکواندوی ایران و نخستین طلای مازندرانی‌های حاضر در رقابت‌های دانشجویان جهان را از آن خود کرد.

احمدی پیش از این در دور نخست استراحت داشت، سپس در مرحله یک شانزدهم نهایی به روی شیاپ چانگ رفت و عبدالله الغود از عربستان را ناک اوت کرد و به یک هشتم نهایی رسید.

وی سپس برابر علی ممدوف از آذربایجان با نتیجه ۱۳ بر یک پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید و در این مرحله نیز مقابل احمد نسار از مصر با نتیجه قاطع ۲۴ بر ۲۰ به برتری رسید.

در نیمه نهایی نیز مقابل دیلانچلاموتو از فرانسه با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید و راهی فینال شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟