رسمی: استراماچونی سرمربی استقلال شد

به گزارش رکنا ،‌ با اعلام امیر حسین فتحی مدیرعامل استقلال آندره آ استراماچونی با قراردادی دوساله سرمربی استقلال شد. این سرمربی ایتالیایی قرار است تا روز شنبه به تهران سفر کند تا با عقد قرارداد رسمی به صورت رسمی هدایت آبی‌ها را برعهده بگیرد.
آنطور که اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال طی چند هفته اخیر اعلام کرده بودند سقف قرارداد آندره آ نهایت 500هزار یورو بود که روز گذشته اسماعیل خلیل زاده، نایب رئیس هیات مدیره اعلام کرد بسته پیشنهادی به این سرمربی 700 هزار یورو است اما آنطور که جیانلوکا دیمارزیو، خبرنگار اسکای ایتالیا امروز اعلام کرد او با قراردادی سالانه به ارزش 1.6 میلیون یورو حاضر به همکاری به تیم تهرانی شده است.
در حال حاضر دو دستیار خارجی استراماچونی مشخص هستند که در هفته گذشته هم به تهران سفر کرده بودند. سباستین ادورادو لتو بازیکن سابق لیورپول به عنوان مربی و مارکو کیسر به عنوان مربی بدنساز قرار است در کادرفنی استقلال برای فصل بعدی فعالیت کنند.
آندره‌آ در شهر رم متولد شده و سرمربیگری را از تیم پایه‌های آث رم آغاز کرده است. او بعد از حضور در تیم زیر 17 ساله‌های رم به اینترمیلان رفت؛ یک فصل در تیم زیر 19 ساله‌های اینتر فعالیت داشت و باشگاه اینتر از فصل 13-2012، او را به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان خود معرفی کرد.
استراماچونی در 65 مسابقه رسمی هدایت اینتر را در دست داشت؛ او تنها 36 سال سن داشت هدایت نراتزوری را به عهده گرفت که هر چند که شروع او ناامیدکننده بود اما کسب 10 برد پیاپی باعث شد تا آنها آینده امیدوار شوند. تیم تحت هدایت آندره‌آ حتی طلسم 49 بازی شکست ناپذیری یوونتوس را هم شکست و تا پایان هفته هفدهم سری آ در رده دوم قرار داشتند اما فصل را در رده نهم به پایان رساندند تا از کسب سهمیه اروپایی باز بمانند و در لیگ اروپا هم در مرحله یک هشتم حذف شدند تا استراماچونی برکنار شود.
او یک فصل از فوتبال دور بود و سپس با تیم اودینزه در سری آ آغاز بکار کرد. او در این تیم هم عملکرد مناسبی نداشت و رتبه شانزدهم را به دست آورد تا برای دومین بار اخراج شود. آندره‌آ سپس یک فصل به عنوان سرمربی پاناتینایکوس یونان و یک فصل نیز به عنوان سرمربی اسپارتاپراگ چک فعالیت کرد که پس از یک سال از هر دو باشگاه اخراج شد. او طی فصل 19-2018 هم در تیمی فعالیت نداشت و در حال حاضر ارزش او در ترانسفر مارکت نامشخص است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟