میزبانی ‌ای که می‌تواند نام والیبال ارومیه را در جهان بر سر زبانها بیندازد

به گزارش رکنا، هفته سوم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ در حالی قرار است از ۲۴ تا ۲۶ خرداد به میزبانی شهر ارومیه برگزار شود که این شهر برای نخستین بار است از یک رویداد مهم بین‌المللی والیبالی در این سطح میزبانی می‌کند.
ارومیه در حالی میزبان یک هفته از لیگ ملت‌های والیبال شده است که هواداران والیبال در این شهر داعیه پایتخت والیبال آسیا و شهر عشاق والیبال را با خود یدک می‌کشند و سالها منتظر میزبانی از تیم‌های تراز اول جهان بودند. همچنین گویا همه چیز برای فوران هیجانات در این شهر فراهم است، چرا که در این هفته تیم های قدرتمند لهستان، روسیه و کانادا به ارومیه خواهند آمد تا با توجه به حضور قدرت‌های والیبال جهان شاهد سه روز کاملا والیبالی در ارومیه باشیم. 
علاوه بر این قرار است برای نخستین بار آری گراسا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال به ایران بیاید و در دیدار برابر لهستان حاضر شود. بنابراین میزبانی شایسته و حضور پرشور هواداران می‌تواند نام ارومیه در عرصه والیبال را جهانی کند چرا که تخمین زده شده است در حدود یک میلیارد نفر این هفته از رقابت‌ها را تماشا خواهند کرد.
از این رو مسئولان شهر ارومیه باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند که از عهده این میزبانی برآیند تا بتوانند مجوز اخذ میزبانی‌های دیگر بین‌المللی در سال‌های بعد را نیز کسب کنند، البته نباید از یاد برد که در سال‌های اخیر ارومیه میزبان رقابت‌های دانش آموزان آسیا و AVC CUP آسیا بوده و در هر دو رویداد به خوبی از عهده میزبانی برآمده است.
در همین خصوص مسئولان زیبا سازی شهرداری ارومیه با نصب تلویزیون‌های بزرگ عمومی در سه نقطه از شهر امکان تماشای مسابقات را به صورت زنده و عمومی فراهم کنند. این تلویزیون‌های شهری قرار است در پارک تخم مرغی، پارک ساعت و آمفی تئاتر روباز پارک ائللرباغی نصب گردد.
مراحل آماده سازی محوطه سالن غدیر از جمله پیاده روسازی، جدول گذاری و آسفالت نیز در حال انجام است. همچنین اقدامات بابت تعمیر موتورخانه، شماره گذاری و تعویض صندلی های شکسته و صرفه‌جویی زیر زمین نیز انجام شده است.
در مورد نور ورزشگاه که بین ۹۰۰ تا ۹۵۰ در نوسان بود اقدامات صورت گرفته و به گفته مسئولان اکنون ۲۴۶۰ رسیده است و این در حالی است که حداقل قانونی نور باید ۲۰۰۰ باشد.
بلیت فروشی این بازی ها نیز به صورت اینترنتی که از ساعت۸ صبح ۲۰ خرداد آغاز و تا زمان تکمیل شدن ظرفیت سالن غدیر ادامه خواهد داشت. قیمت بلیت نیز برای جایگاه معمولی ۲۰ هزار تومان و برای بخش وی آی پی ۳۰ تومان است. همچنین تعداد ۸۰۰ صندلی برای بانوان در نظر گرفته شده است و بلیت برای بانوان ۱۵ هزار تومان است. 
بلیت فروشی اینترنتی نیز از طریق دو سایت WWW.URMIA.IR و WWW.SPORTCUB.URMIA.IR امکان پذیر است و برای هر کد ملی تنها یک بلیت صادر می‌گردد. 
با توجه به اینکه اولین بار است که بلیت فروشی اینترنتی برای حضور در سالن غدیر انجام می‌گیرد هواداران بایستی مراقب کلاهبرداری‌های اینترنتی نیز باشند.
و در آخر اینکه هواداران والیبال ارومیه که مطمئناً با حضور پرشورشان در سالن غدیر لرزه بر اندام لهستان، روسیه و کانادا خواهند انداخت باید با توجه به اهمیت چنین رویدادی بهترین میزبانی را انجام دهند تا نام والیبال ارومیه در سطح بین المللی نیز بر سر زبان‌ها بیفتد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟