به گزارش گروه ورزشی رکنا ، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2019- منچستر از روز چهارشنبه 25 اردیبهشت‌ ماه با حضور 975 تکواندوکار از 150 کشور در سالن «آرنا» منچستر آغاز شده و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.
دومین روز از مسابقات در حالی پیگیری شد که مهلا مؤمن زاده تکواندوکار البرزی وزن ۴۶- کیلوگرم در فینال این مسابقات به مصاف "ای یونگ سیم" از کره‌ جنوبی رفت و راند اول این دیدار با نتیجه دو بر صفر به سود حریف کره‌ای به پایان رسید.
راند دوم این دیدار نیز با نتیجه هفت بر دو به پایان رسید. این رقابت در نهایت در راند سوم با نتیجه 6 بر 11 به سود حریف کره‌ای به پایان رسید و مومن زاده به نشان نقره مسابقات جهانی دست یافت.
این تکواندوکار البرزی در نخستین گام به مصاف «آینور یواشپای» از قزاقستان رفت و نماینده این کشور را با شکستی سنگین (21 بر یک) از گردونه رقابت‌ها خارج کرد؛ در ادامه برابر «جوردین اسمیت» هوگوپوش انگلیسی که قهرمانی نوجوانان جهان 2018 و برنز قهرمانی اروپا بزرگسالان را در کارنامه دارد قرار گرفت و با نتیجه 17 بر هفت به برتری رسید.
تکواندوکار وزن اولی سپس « گالینا مدودوا» روس، نائب قهرمان نوجوانان اروپا 2018 را 23 بر سه شکست داد، در ادامه نیز توانست «لنا استوجکویک» از کرواسی دارنده مدال برنز قهرمانی نوجوانان جهان 2018 و برنز بازی های المپیک جوانان 2018 را 30 بر 20 از پیش رو برداشته و مدال برنز خود را قطعی کرد.
در مرحله نیمه‌ نهایی به مصاف «تان» از چین رفت و با نتیجه 11 بر 9 پیروز شد تا راهی فینال شود؛ لازم به توضیح است که این بانوی تکواندوکار دومین فینالیست تاریخ بانوان ایران در مسابقات جهانی است.
گفتنی است این رقابت‌های 12G است که به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز، نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟