به گزارش رکنا، جدیدترین رده‌بندی برترین‌های شطرنج جهان شب گذشته منتشر شد. در این رنکینگ ساراسادات خادم‌الشریعه با 2470 واحد ریتینگ و 11 پله صعود نسبت به ماه گذشته، در رده نوزدهم برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان قرار گرفته است.

در بین بانوان ایرانی هم پس از خادم‌الشریعه که صدرنشین است، آتوسا پورکاشیان با 2303 واحد ریتینگ در رده دوم قرار دارد و مبینا علی‌نسب با 2295 واحد در جایگاه سوم ایستاده است. غزل حکیمی فرد، میترا حجازی‌پور، هانیه خلجی، مینو عسگری‌زاده، مطهره اسدی، درسا محمد ابراهیم خان و آنوشا مهدیان در رده‌های بعدی قرار دارند.

در بخش مردان هم پرهام مقصودلو با 2688 واحد ریتینگ در صدر جدول قرار گرفته، پویا ایدنی با 2611 واحد ریتینگ در رده دوم قرار دارد و علیرضا فیروزجا با 2607 واحد در جایگاه سوم ایستاده است. سید محمد امین طباطبایی، احسان قائم مقامی، امیررضا پوررمضانعلی، مسعود مصدق‌پور، سید خلیل موسوی، شاهین لرپری زنگنه و آرین غلامی در رده‌های بعدی جای گرفتند.

در بخش تیمی هم ایران با میانگین 2555 یک پله بالاتر نسبت به ماه گذشته در رده بیست و پنجم جهان قرار گرفت. کشورمان در آسیا همچنان در رتبه سوم قرار دارد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟