امشب تیم های فوتبال پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرز ژاپن دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا را برگزار می کنند. نماینده ایران با توجه به نتیجه ای که در بازی رفت کسب کرده، نیاز به یک پیروزی پرگل و با اختلاف بیش از 2 دارد تا قهرمانی آسیا را به دست آورد. امید اصلی پرسپولیسی ها در این دیدار به حضور پرشور هوادارانشان و استفاده از امتیاز میزبانی در دیدار برگشت است.

اما در حالی که آسیایی ها امشب آخرین نبرد را برای تعیین نماینده قاره کهن در جام باشگاه های جهان برگزار می کنند، دیگر تیم حاضر در این تورنمنت دیشب در کشور تونس مشخص شد. شب گذشته بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آفریقا بین تیم های اسپرانس تونس و الاهلی مصر انجام شد. این دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که بازی رفت را الاهلی در خاک مصر و در یک بازی بسیار جنجالی 3 بر یک به سود خود به پایان برده بود و اسپرانس چاره ای جز یک بازگشت شگفت انگیز برای قهرمانی نداشت. به ویژه اینکه داور در بازی رفت پنالتی هایی جنجالی برای الاهلی اعلام کرده بود و اتفاقاتی افتاده بود که گفته می شد حق تیم تونسی در آن بازی پایمال شده است.

نماینده تونس در این بازی نیاز داشت که زودتر به گل برسد. تلاش های آنها اما حدود یک نیمه کامل بی نتیجه بود. سرانجام نخستین گل اسپرانس در وقت های تلف شده نیمه اول وارد دروازه حریف شد. همین گل تونسی ها را با روحیه بالایی به رختکن فرستاد.

در نیمه دوم هم فشارهای اسپرانس روی دروازه الاهلی حفظ شد تا در دقایق 54 و 86 هم دو گل دیگر از سوی آنها زده شود و قهرمان آفریقا به شکلی دراماتیک عوض شود.

بدین ترتیب اسپرانس رویاهای الاهلی را نقش بر آب کرد و با یک کامبک راهی جام باشگاه های جهان شد. بازگرداندن نتیجه بازی و قهرمانی تیم تونسی این حس را هم به وجود آورد که با توجه به اشتباهات داوری دیدار رفت، به نوعی حق به حقدار رسید و اسپرانس عنوانی را که مستحقش بود، به دست آورد.

حالا 24 ساعت پس از این اتفاق در آخرین بازی باشگاهی امسال قاره آسیا هم یک تیم ایرانی نیاز به خلق شرایطی مشابه فینال آفریقا دارد تا بتواند قهرمانی را از چنگ رقیب ژاپنی خود خارج کند. پرسپولیس ایران هم نیاز دارد که با فشار هوادارانش دروازه کاشیما را در زودترین زمان ممکن باز کند تا در ادامه راه با استرس کمتری برای گل های بعدی آماده شود. این تنها راه منطقی برای قهرمانی نماینده ایران و غرب آسیا در لیگ قهرمانان قاره کهن است.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟