این مسابقه طبق برنامه باید در ورزشگاه المپیا اشتادیون شهر برلین برگزار شود اما پلیس Police برلین نگران است که برای تامین امنیت این مسابقه نیروی کافی در اختیار نداشته باشد چرا که بازی بایرن و هرتا در آن تاریخ با سفر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه به پایتخت آلمان همزمان خواهد شد. اردوغان از 27 تا 29 سپتامبر برای دیداری رسمی به آلمان سفر خواهد کرد.

پلیس برلین اعلام کرده که مایل است محل برگزاری این مسابقه یا تاریخ آن تغییر کند چرا که می‌خواهد احتمال وقوع هر نوع تهدید امنیتی کاهش یابد. مارکوس یونگ، رئیس روابط عمومی باشگاه هرتا برلین در گفتگو با نشریه‌ی کیکر گفت:" ما می‌خواهیم این موضوع هر چه سریعتر روشن شود".

همه‌ی طرفهای درگیر به شدت در تلاش هستند تا به یک راه‌حل مشترک دست یابند. مسئولین شهر برلین، هواداران دو تیم و مسئولین استادیوم المپیک برلین که گنجایش 75هزار تماشاچی را دارد با برگزاری جلساتی برای تغییر بازی بایرن و هرتا به توافق خواهند رسید.

یکی از مشکلات پیدا کردن یک تاریخ توافقی دیگر برای برگزاری بازی است. مشکل اینجا است که بایرن چنان برنامه‌ی فشرده‌ای دارد که پیدا کردن یک وقت خالی دیگر برای این تیم بسیار دشوار است. بایرن چند روز بعد از 28 سپتامبر باید در آلیانس آرنا در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا به مصاف آژاکس برود و چند روز بعد در ششم اکتبر باید در چهارچوب بوندس‌لیگا منتظر مونشن‌گلادباخ باشد. .

بایرن تا پیش از وقفه‌ی زمستانی در بازی‌هایی بسیار فشرده به میدان خواهد رفت و در نتیجه پیدا کردن تاریخی مناسب برای برگزاری دوباره‌ی بازی با هرتا برای این تیم دشوار است. اگر مسئولین بتوانند راهی پیدا کنند که هواداران هرتا که میزبان بوده‌اند همچنان از امتیاز میزبانی بهره‌مند شوند و هواداران بایرن میهمان هم بتوانند به راحتی به محلی دیگر سفر کنند، تغییر محل برگزاری مسابقه منطقی‌تر خواهد بود. بنا به اعلام کیکر، تا کنون چندین تظاهرات و راه‌پیمایی در اعتراض به دیدار اردوغان در وزارت کشور آلمان ثبت شده و رسمی شده است. ولی هیچ تضمینی وجود ندارد که همه‌ی این اعتراض‌ها در برلین، بدون خشونت و صلح‌آمیز به پایان برسد. سیاست‌های اردوغان در ترکیه در آلمان بسیار جنجالی بوده و مخالفین سرسخت زیادی دارد. ماجرای مسوت اوزیل و تیم ملی آلمان هم به افزایش حجم نارضایتی و مخالفت با اردوغان افزوده است. مخالفت‌هایی که حتی جامعه‌ی آلمانی را تحت تاثیر گذاشته و به بحث‌هایی درباره‌ی تار و پود اجتماعی جامعه‌ی امروز آلمانی و مساله‌ی مهاجرین دامن زده است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

عرفان خوشگله دستگیر شد / او دنبال زنان مطلقه بود!

ماجرای انتشار فیلم پرونده جنجالی 5 عضو شورای شهر بابل ! + فیلم و عکس

دزد 17 ساله آبروی دختر 9 ساله مشهدی را هم با خود برد !

تن فروشی زن بخاطر بی غیرتی شاهین

ازدواج عجیب پسر 7 ساله با مادرش ! + عکس

اقدام شوم با میترا 20 ساله در مهمانی استخر خصوصی!

ازدواج نوشین با داماد شیطان صفت ! / او قبل از ازدواج به حجله مجتبی رفته بود!

ساناز با یک پیام خود را تسلیم امید کرد! / شکم برآمده این دختر چه رازی داشت؟!

پریسا باید با دوستان شوهر موقتش بی حیایی می کرد!

حمله 2 چاقوکش به محمد تولایی طلبه مشهدی + عکس

دستگیری 3 پسر شیطان صفت که با دختر 12 ساله ارومیه ای بی حیایی کردند+ فیلم

مرد سگش را ناچار به اقدام شیطانی با زنش کرد ! + عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟