آلساندرو دل‌پیرو امیدوار است جان‌لوئیجی بوفون همانطور به دوران بازیگری‌اش در یوونتوس پایان دهد که 6 سال پیش او این کار را انجام داد.

قرار است بوفون فردا (پنجشنبه) یک کنفرانس خبری برگزار و انتظار می‌رود که در آن تصمیمش برای بازنشسته شدن را اعلام کند.

دل‌پیرو که برترین گلزنی و تعداد بازی برای یوونتوس است، سال 2012 در هفته پایانی فصل مقابل آتالانتا با بانوی پیر وداع کرد و مراسم خداحافظی او با تورینی‌ها دارای صحنه‌های احساسی و خاصی بود. دل‌پیرو در اواسط آن بازی تعویض شد و داشت به سمت نیمکت می‌رفت که هواداران حاضر در استادیوم از او خواستند که آخرین دور افتخارش را بزند. دل‌پیرو هم این کار را انجام داد و یادگاری‌های زیادی از هواداران گرفت. صحنه احساسی وداع دل‌پیرو با هواداران آنقدر تأ‌ثیرگذار بود که بازی در حاشیه قرار گرفت و کمتر کسی به اتفاقاتی که در آن رخ داد توجه داشت.

امسال هم با توجه به مسجل شدن قهرمانی یوونتوس و تشریفاتی بودن آخرین بازی این تیم در فصل جاری سری A انتظار می‌رود که مراسم خاصی برای وداع با بوفون در بازی خانگی مقابل هلاس ورونا در نظر گرفته شود، البته اگر او در کنفرانس خبری‌اش اعلام کند که تصمیم به بازنشستگی دارد.

دل‌پیرو در این باره گفت: عالی می‌شود اگر کل استادیوم از جیجی تجلیل کند. حیرت‌آور می‌شود، مثل همان اتفاقی که برای من هنگام زدن دور افتخار در ورزشگاه رخ داد. حرکتی که من انجام دادم، برخلاف برداشتی که عده‌ای از مردم داشتند، جنجالی نبود بلکه تنها یک قدردانی محض از مردمی بود که عاشق من بودند و من عاشق آنها. سال‌هایی که من در یوونتوس بودم از نظر حرفه‌ای زیباترین سال‌های زندگی‌ام بودند.

آیا این خبر مفید بود؟