کدخبر: 380453 ارسال پرینت 35

رکنا: از حضور جالب توجه در جام جهانی برزیل تا 4 سال بی‌خبری و دوری کامل از لیست کارلوس کی‌روش؛ اما بیتو بار دیگر به جمع آریایی‌ها برگشته است.

به عنوان یکی از دورگه‌های تیم ملی در برزیل حاضر شد اما فرصتی برای خودنمایی به دست نیاورد. بعد از آن 4 سال کامل از اردوها و صدر اخبار تیم ملی دور بود اما خبر عجیب در فاصله کمتر از یک ماه بار دیگر لیست تیم ملی یک بازیکنان نام آشنا به خود دید؛ استیون بیت آشور.

مدافع دو رگه ایرانی آمریکایی که والدین ایرانی اش در دهه شصت میلادی ایران را به مقصد ایالات متحده ترک کردند و پسرشان در آستانه جام جهانی 2014 به تیم ملی دعوت شد و 6 بازی ملی را هم انجام داد اما به یک باره بعد از پایان این رقابت ها دیگر فرصت حضور مجدد در اردوی تیم ملی را به دست نیاورد. این اتفاق در حالی رخ داده که استیون در سال 2012 در یک اردوی تیم ملی آمریکا زیر نظر یورگن کلینزمن هم کار کرده بود.

حالا بعداز قریب به چهار سال و بازهم در آستانه جام جهانی شاهد حضور مجدد بیتو در اردوی تیم ملی هستیم. آن هم در حالی که همه در سمت راست خط دفاعی به دو گزینه رامین رضاییان و وریا غفوری رسیده بودند و یکی از جذاب ترین رقابت ها را برای قرار گرفتن در سمت راست خط دفاعی تیم ملی بین آنها در نظر گرفته بودند اما به یک باره این دو ضلعی جای خود را به یک مثلث آتشین داد.

اما بیت اشور در این مدت که از نظرها دور بود چه کرد و در کجا به بازی پرداخت؟ این بازیکن حالا 31 ساله شده در همان سال 2014 از تیم سن خوزه ارث کوایک راهی ونکوور وایتکپس شد و یک فصل برای این تیم بازی کرد. او در 31 بازی 3 پاس گل برای هم تیمی های خود ارسال کرد.

فصل بعد مهرداد با دستمزد یک و نیم برابری و با 500 هزار یورو راهی تیم تورنتو شد و همبازی بازیکنان بزرگی چون سباستین جووینکو شد. مهرداد در این تیم دو فصل بازی کرد و قهرمان MLS شد. 38 بازی و دو پاس گل در فصل اول و 30 بازی و 4 پاس گل در فصل دوم حاصل کار این بازیکن دو رگه بود.

سرانجام در این فصل مهرداد بازهم دست به تغییر تیمش زد و پس از پایان قرارداد با تورنتو با مبلغ 750 هزار یورو به لس آنجلس اف سی پیوست تا در کنفرانس غرب به فوتبالش ادامه دهد. حالا این تیم 10 بازی را در فصل جدید انجام داده و در رده دوم کنفرانس غرب و در جایگاه پنجم کلی قرار دارد.

01302429

بیتو یکی از ارکان اصلی تیم به حساب می آید و دست بر قضا در بهترین فصل فوتبالی اش هم هست. او به تازگی با گلزنی مقابل دالاس توانست بعد از سال ها گلزنی کند. همچنین با ارسال 3 پاس گل سومین پاس گل دهنده برتر تیمش به حساب می آید و با انجام ده بازی و به طور دقیق 796 دقیقه در کنار کارلوس ولای مشهور و مکزیکی بیشترین دقایق حضور را داشته است.

قرارداد او با این تیم تا انتهای سال 2018 است و باید 5 روز دیگر به مصاف تیم پورتلند بلیزر بروند. مهرداد این روزها زیر نظر باب بردلی مشهور و شناخته شده در اوج آمادگی خود قرار دارد و در 10 بازی تعداد پاس گل هایش تقریبا به اندازه یک فصل کامل شده و از آن بالاتر موفق شده پس از مدتهای مدید گلزنی کند. شاید به خاطر همین آمادگی فوق العاده باشد که کی روش حاضر شده او را بعد از مدتها دوباره به اردوهای تیم ملی فرابخواند.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها