کدخبر: 380078 ارسال پرینت 25

رکنا: سرمربی تیم فوتبال استقلال می گوید ترکیب این تیم هنوز مشخص نشده است.

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال Esteghlal با حضور در نشست خبری پیش از دیدار با ذوب آهن گفت: اول از همه من قهرمانی تیم فوتسال بانوان ایران در آسیا را تبریک می گویم. همه چیز خوب است و به یاد دارید که در گذشته گفتم فوتبال می تواند یک معرفی مناسب برای همه کشورها و نه فقط ایران باشد. این آخرین دیدار فصل ما است و می تواند فرصتی باشد تا به گذشته نگاه کنیم. حدود 8 ماه است که به عنوان سرمربی استقلال فعالیت می کنم. از بازی اول من شنیدم که می گفتند بازی بسیار بسیار مهمی داریم که باید برنده شویم و دیشب نیز یکی از اعضای باشگاه به من گفت که این بازی بسیار مهم است و باید برنده باشیم. کاری که باید بکنیم این است که بازی را ببریم. ما از 31 بازی که انجام دادیم، به طور میانگین 2.16 امتیاز کسب کردیم. از نظر پیشرفت در جدول، بهترین تیم بودیم. ما مشکلاتی داریم ولی امیدوارم فردا برنده باشیم و به مرحله بعدی صعود کنیم اما من بازیکنان خودم را می شناسم و می دانم بیش از 100 درصد وجود تلاش می کنند. همه می خواهیم با کسب برد، به مرحله بعدی صعود کنیم. من مطئنم که فردا ورزشگاه پر می شود و هواداران زیادی برای حمایت از ما به ورزشگاه می آیند. ما بهترین هواداران را در آسیا داریم و امیدوارم با کمک هواداران به مرحله بعدی برویم.

وی افزود: امروز آخرین تمرین خود را برگزار می کنیم و سپس به جلسه آنالیز می رویم. هنوز مشخص نیست فردا ابراهیمی را در اختیار داریم یا نه. ما باید با فکر بازی کنیم و باهوش به زمین برویم و تیم حریف را تحت فشار بگذاریم. امیدوارم بعد از بازی همه خوشحال باشند و بعد استراحت خواهیم کرد. من، کادرفنی و بازیکنان به استراحت نیاز داریم. بازیکنان می توانند به کنار خانواده خود بروند و امیدوارم کادرفنی نیز بتوانند به کشور خود سفر کنند. باید ببینیم فردا یازده بازیکن اصلی چه کسانی هستند.

شفر در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اهمیت گلزنی در خانه حریف با یک مهاجم در دیدار با ذوب آهن حاضر شدید، اضافه کرد: موفقیتی که استقلال دارد، موفقیت من نیست و کاری است که کادرفنی یعنی ساناک، میگوئل، طاهری، نامداری و ساشا انجام دادند. همه با عشق و علاقه برای باشگاه کار کردند. تیم ما همیشه بیش از صد در صد وجود خود را برای بازی ها می گذارد. صحبت شما درباره استفاده از یک مهاجم درست است اما تیام مصدوم بود. در نیمه اول سه یا چهار موقعیت گلزنی داشتیم. ما فوتبال خوبی بازی کردیم ولی پاس آخر برای زدن ضربه نهایی خوب نبود. از صحبت های شما تشکر می کنم. هدف من و کادرفنی حرفه ای این است که استقلال را نه فقط در ایران بلکه در آسیا در سطح بالا نگه داریم. این هدف ما برای فصل آینده است و این فقط زمانی ممکن است که همه اعضای باشگاه در یک مسیر حرکت کنند و یک هدف داشته باشند. امیدوارم مشکلات 8 ماهه گذشته را در فصل آینده نداشته باشیم زیرا این موضوع باعث خستگی می شود. یک ساعت در کنار کادرفنی در آپارتمان من می نشینیم و بازی ذوب آهن و لوکوموتیو را تماشا می کنیم و هنوز کار ما تمام نشده است. باید منتظر شرایط امید ابراهیمی نیز باشیم. مطمئنم تیم ما فردا با حمایت بهترین هواداران آسیا به زمین می رود تا بازی را عوض کنیم. ذوب آهن تیم بسیار خوبی است و بازیکنان خوب و قد بلندی دارد و ما باید مدافعان حریف را تحت فشار بگذاریم. باید خونسرد تر باشیم تا به برد برسیم.

سرمربی استقلال درباره رویکرد آبی ها در این بازی تصریح کرد: من مدت زیادی این مشکل را در کارلسروهه داشتم. ما سه بر یک دیدار رفت را برابر والنسیا که تیم اول اسپانیا بود، شکست خوردیم. ما ذهنیت بازیکنان را عوض کردیم و همه به زمین رفتند و به این فکر می کردند که ما بازی را می بریم. فقط این را به شما می گویم که یک مهاجم ما 4 گل زد و ما به مرحله بعدی رفتیم. تیم و بازیکنان باید خود را باور کنند. تیم ما یکی از بهترین تیم هایی است که تا به حال داشتم و ما می توانیم بازی را عوض کنیم. ما از زمان گرم کردن به هواداران نیاز داریم تا بازیکنان را با تشویق قوی کنند. می دانم در همه بازی ها که هواداران ما در لیگ قهرمانان داشتند، فوق العاده بودند اما از آنها می خواهم لیزر و وسائل ممنوع را به ورزشگاه نیاورند.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها