تمرین مشترک دو هافبک دفاعی پرسپولیس

ترکیب پرسپولیس در دربی 85 باز هم بر اساس استفاده از دو هافبک دفاعی چیده شد و کمال کامیابی نیا و محسن ربیع خواه همزمان در زمین حضور داشتند. پرسپولیس در این بازی برنده شد و اولین ذهنیتی که برای بازی های آینده پیش آمد این بود که آیا برانکو در بازی های آینده نیز قصد دارد از دو هافبک دفاعی تیمش به طور همزمان استفاده کند.
حضور توامان ربیع خواه و کامیابی نیا در زمین البته که سبک و روش بازی پرسپولیس را نیز تغییر داده است و این تیم نسبت به دو فصل گذشته روش بازی متفاوتی را تجربه می کند. شیوه ای که هرچند ممکن است زیبایی و چشم نوازی بازی های دو فصل قبل را نداشته باشد؛ اما تیمی مطمئن تر در به دست آوردن امتیاز نشان داده است.
البته که حضور این دو هافبک دفاعی و سبک بازی آن ها باعث شده تا پرسپولیس آن تیم هجومی فصل های قبل نباشد. برانکو برای اینکه بازی این دو هافبک دفاعی باهم تداخل پیدا نکند ربیع خواه را نزدیک به مدافعان بازی می دهد و کمال بیشتر کار پرس و درگیری های اولیه را انجام می دهد. ربیع خواه در دربی نیز هرجا که توپ حضور داشت به عنوان بازیکن دوم و حامی بازیکن دفاع کننده حضور پیدا کرد و پرسپولیس با این روش کمترین موقعیت را در اختیار رقیب دیرینه اش در دربی قرار داد.
باید دید آیا این روش بازی که ساختار تدافعی پرسپولیس را تقویت و بازی تهاجمی اش را تضعیف می کند در ادامه نیز ادامه خواهد یافت یا با اضافه شدن احمدزاده و نوراللهی و اعتماد بیشتر به بشار رسن و نعمتی پرسپولیس به همان روش قبلی و استفاده از یک هافبک دفاعی باز گردد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟