کدخبر: 191200 ارسال پرینت 0

رکنا: آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) و دادگاه حکمیت ورزشی مدعی شدند که وب‌سایت آنها مورد هجوم هکرها قرار گرفته و هدف هکرها دسترسی به اطلاعات تست دوپینگ ورزشکاران بوده است.

به گزارش "ورزش سه"،‌ آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد که در طول این هفته که المپیک نیز در طول آن در حال برگزاری است ، هکرها آنها را مورد هجوم قرار دادند ولی نشانه‌های این حمله اینترنتی مدتی پس از رخ دادنش مشخص شد. مگی دوراند، رئیس بخش ارتباطات سازمان در مصاحبه با آسوشیتد پرس گفت که وادا ایمیلی دریافت کرده که لینکی از یوتوب در آن بوده و در ویدیوی منتشر شده در یوتوب، هکر ها اعلام کرده بودند که وادا را هک کرده اند. با این حال مگی مدعی شد که وبسایت آنها در معرض خطر قرار ندارد و فعالیت‌های آن با دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
در حقیقت هکر ها با ارسال ایمیل قصد انجام عملیات فیشینگ را داشتند تا بتوانند به اطلاعات کاربران سایت دسترسی پیدا کنند. تا به اینجا وادا درباره تعداد کاربرانی که هکرها به دنبال اطلاعاتشان بودند صحبتی نکرده ولی آنها به تمامی کاربران خود هشدار داده اند که مراقب لو رفتن اطلاعات باشند زیرا هکرها در صدد دسترسی به آن هستند.
ورزشکاران برای دسترسی به دیتابیس ای که اطلاعات در آن نگهداری می‌شود، به نام کاربری و پسوورد نیاز دارند و در صورتی که کسی تغییری در آن به وجود بیاورد می‌تواند ورزشکار را دچار مشکل کند.
همچنین متیو ریب، دبیر کل دادگاه حکمیت ورزشی (کاس) نیز مدعی شد که وبسایت آنها نیز مورد هجوم هکرها قرار گرفته است و البته این اولین بار نبوده که چنین حمله ای به آنها می‌شده و ‌آخرین بار نیز نخواهد بود.
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آخرین خبر های حاشیه ای المپیک 2016 ریو در رکنا.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها