مهمترین ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت

یکی از علائمی که با مشاهده آن می توان به وجود مشکل در لباسشویی پی برد، دیدن ارور بر روی صفحه نمایش آن است. این ارورها بر روی پنلی که در قسمت جلویی لباسشویی قرار دارد نمایش داده می شوند. کاربران لازم است با ارور ماشین لباسشویی ایندزیت آشنایی کامل داشته باشند. شناسایی این ارورها و رفع سریع آن در واقع به افزایش طول عمر دستگاه کمک مؤثری می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر ما را در ادامه همراهی کنید. در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت همراه ما باشید.

ارور F1 ماشین لباسشویی ایندزیت

در این ارور، در عملکرد کلی لباسشویی ایندزیت اختلال ایجاد می شود. در برخی مواقع، هنگام نمایش این ارور، دیگر نمی توان برنامه ای برای لباسشویی انتخاب نمود. برای تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت می توانید کابل ماشین لباسشویی را جدا کرده و اجازه دهید دست کم  به مدت زمانی معادل ۲ دقیقه خاموش بماند. مجدد کابل لباسشویی را متصل کنید و پس از چند لحظه، آن را روشن نمایید. در صورت جزئی بودن مشکل با انجام این اقدامات، عیب دستگاه رفع می شود. اگر تعمیرات تخصصی باشد برای انجام فرآیند تعمیرات دقیق و حرفه ای لباسشویی ایندزیت با تعمیرکار تماس برقرار کنید.

ارور F2 ماشین لباسشویی ایندزیت

دیگی که درون لباسشویی وجود دارد می چرخد. اگر در چرخش این قطعه به دلیل خراب شدن قطعات مختلف موجود در لباسشویی، اشکال ایجاد شود این ارور بر روی صفحه نمایان است. خراب شدن تاخور و خازنی که درون موتور موجود است از جمله دلایل رایج اشکال در چرخش می باشد. برای حل مشکل و تعویض این قطعات می توانید با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت تماس بگیرید.

ارور F3 لباسشویی ایندزیت

همانطور که می دانید در هنگام شستشو توسط لباسشویی و همچنین خشک نمودن آن، به حرارت نیاز می باشد. اگر در حین شستشو و همچنین مرحله خشک نمودن لباس، سیستم حرارتی نتواند گرمای مورد نیاز دستگاه را تأمین کند این ارور قابل مشاهده است. برای رفع مشکل باید میزان مقاومت سنسور و یا المنت دستگاه را بررسی کنید. اگر در این قطعات مشکل وجود داشته باشد برای رفع مشکل دستگاه آنها را تعویض نمایید.

ارور F6 لباسشویی ایندزیت

این ارور نشان دهنده وجود مشکل در باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی است. در این حالت با فشردن دکمه استارت، هیچ‌گونه عملیاتی درون ماشین لباسشویی مشاهده نمی شود. برای تعمیر ماشین لباسشویی ابتدا درب دستگاه را کامل بررسی کرده و از عدم وجود مشکل و گیر نکردن جسم خارجی در آن مطمئن شوید. مکروسوییچی که درون درب وجود دارد را از نظر سالم بودن بررسی کنید.

ارور F11 ماشین لباسشویی ایندزیت

اگر آب کثیفی که درون لباسشویی وجود دارد تخلیه نشود این ارور نمایان است. پمپ تخلیه درون دستگاه، وظیفه خارج کردن آب کثیف را بر عهده دارد. هر گونه مشکلی در پمپ منجر به کار نکردن درست و اصولی آن می شود. برای رفع مشکل، پمپ لباسشویی ایندزیت را چک کنید و اگر نیاز بود آن را تعویض نمایید.

ارور F12 ماشین لباسشویی ایندزیت

کلید استارت لباسشویی را فشار داده اید؛ اما هیچ تغییری را مشاهده نمی کنید‌. اگر در میکروسوییچ درب مشکلی باشد که منجر به بسته نشدن اصولی آن شود دستگاه روشن نمی شود. برای تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت،  ابتدا درب دستگاه را چک کرده و از عدم مشکل در آن اطمینان حاصل نمایید‌. در قدم بعدی پس از اطمینان از سالم بودن این قسمت، برد الکتریکی را چک کنید‌. سالم بودن این قسمت را با کنترل میزان مقاومت بررسی نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟