امروزه دیگر از خانه های بزرگ با مساحت زیاد و به قولی اندرونی و بیرونی خبری نیست و این خانه ها جای خود را به آپارتمان های سر به فلک کشیده داده است . زندگی در آپارتمان های کوچک امروزی نیز دارای سختی ها و مشکلات زیادی است که بعضی از این مشکلات با کمی تدبیر و خلاقیت قابل حل است. یکی از مشکلات خانه های آپرتمانی کوچکی آنها است.

 برای اینکه خانه کوچک و نقلی شما کمی بزرگتر به نظر بیایید به مواردی که در این مطلب گفته می شود دقت کنید تا راحتی را برای خود و اعضای خانواده‌تان فراهم کنید.

- از مبلمان بزرگ و دست و پا گیر استفاده نکنید.

مبلمان خانه تان را به نسبت متراژ و فضای باز خانه خود انتخاب کنید . این کار موجب می‌شود تا به راحتی در فضای درون خانه حرکت کنید و به جای آنکه همواره مراقب باشید که دست‌ و پایتان به چیزی برخورد نکند، با لذت بیشتری از زندگی خود بهره ببرید. استفاده از مبلمان چوبی چهار نفره به جای مبلمان هشت نفره و یا حتی بیشتر(!) راهکار مناسبی است.

- کم کردن موانع فیزیکی خانه

بهتر است تا آنجا که امکان دارد موانع فیزیکی کمتری در اتاق‌ها وجود داشته باشد. دیوارها از جمله این موانع به شمار می‌آیند. خانه‌هایی که در آنها آشپزخانه در یک چهار دیواری محبوس شده است، کوچکتر و دلگیرتر به نظر می‌رسند.

به خانه و دیوار اتاق‌های آن به خوبی توجه کنید. بد نیست که با یک معمار یا طراح با تجربه هم مشورت کنید و ببینید کدام دیوارها را می‌توان با انجام تغییراتی، کوتاه‌تر کرد.

- رابطه رنگ با کوچک و بزرگتر نشان دادن خانه!

اگر در خانه‌ای با اتاق‌های کوچک و محدود زندگی می‌کنید. حتماً از رنگ‌های روشن نظیر سفید یخچالی یا کرم بسیار روشن برای رنگ‌آمیزی آنها استفاده کنید این رنگ‌ها میزان قابل توجهی از نور خورشید را منعکس می‌کنند و در نتیجه در نگاه گذرا گویی بر حجم اتاق‌ها افزوده شده است. به خاطر داشته باشید استفاده از رنگ‌های تیره و گرم موجب بسته ‌تر و محدود‌تر به نظر رسیدن فضای محل زندگی و کار می‌شود.

- پذیرایی و نشیمن آری یا نه؟

اصطلاح اتاق پذیرایی و نشیمن را فراموش کنید. چه خوب است که با سلیقه و ابتکار خاص خودتان تغییراتی در دکور این اتاق ایجاد کرده و آن را به صورت اتاقی با قابلیت استفاده برای هم مهمان و هم خودتان تبدیل کنید. این یعنی استفاده بهتر از فضا و محدود نکردن بی‌مورد خانواده.

- خانه یا نمایشگاه؟

هرگز به دنبال استفاده بیش از حد وسایل دکوری و تزئینی در خانه نباشید. این کار یعنی فراهم کردن مقدمات مرگ فضای دلپذیر درون خانه. این کار موجب می‌شود همواره دچار نوعی حالت سرگیجه و سردرگمی باشید. استفاده از یک یا دو تابلو یا مجسمه می‌تواند زیبایی جالب توجهی به درون خانه شما بدهد. نیازی نیست که از ده‌ها مجسمه و تابلو و نظایر آنها در ترکیب با هم استفاده کنید. و خانه خود را به موزه یا نایشگاه تبدیل کنید.

در پایان به شما پیشنهاد می کنیم که آیینه‌های بزرگ روی دیوار نصب کنید. با این کار فضای خانه را بزرگتر نشان داده و با تلألو نور در آیینه‌ها فضای خانه شما زیبا و رمانتیک می‌شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟