شرکت ویرلپول که بیشتر به علت تولید اجاق گاز و ماشین ظرفشویی شهرت دارد، از اجاق جدیدی در نمایشگاه سی ای اس رونمایی خواهد کرد که از فناوری واقعیت افزوده برای ارتقای آشپزی بهره می گیرد.

به گزارش انگجت، پیش از این شرکت یادشده برخی لوازم خانگی خود را همراه با سیستم عامل ویر اوس اس گوگل روانه بازار کرده بود که هم سازگاری آنها را با دیگر لوازم الکترونیک تسهیل می کرد و هم اجرای دستورات بیشتری را بر روی آنها ممکن می کرد.

حالا این شرکت گامی به پیش نهاده و نمونه اولیه یک اجاق گاز را تولید کرده که با استفاده از فناوری واقعیت افزوده کیفیت آشپزی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

این اجاق گاز به نام کامل Connected Hub Wall دارای یک نمایشگر شفاف ۲۷ اینچی ال سی دی است که بر روی درب کشویی اجاق نصب شده است. این نمایشگر جلوی استفاده عادی از این اجاق را برای پخت و پز نمی گیرد. اما با استفاده از آن می توان ضمن مشاهده تقویم خانوادگی، دستورهای آشپزی مختلفی را برای روزهای گوناگون برنامه ریزی کرد.

همچنین این نمایشگر دسترسی به دستورات آشپزی مختلف را بر حسب زمانی که در اختیار دارید، ممکن می کند و اگر به عنوان مثال تنها ۴۵ دقیقه فرصت دارید با وارد کردن زمان، فهرستی از غذاهایی که تنها طی همین مدت قابل پختن هستند را مشاهده خواهید کرد.

ارائه پیشنهادات پخت و پز بر مبنای رژیم غذایی هر فرد و حتی نمایش ویدئوهای حاوی دستورالعمل های گام به گام آشپزی از جمه دیگر مزایای این نمایشگر است.

اما قابلیت واقعیت افزوده این اجاق در زمان پخت غذا فعال می شود. این فناوری مشاهده سه بعدی و تصویری دستورالعمل های گام به گام آشپزی را به خصوص برای افراد مبتدی ممکن می کند. نمایش مرحله در حال وقوع پخت و پز یا قفسه و طبقه مناسب برای پخت مواد غذایی، نمایش ویدئویی سه بعدی مرحله بعدی و غیره از جمله مزایای این فناوری است.

یک سیستم بصری داخلی نیز زوم کردن بر روی غذای در حال پخت را با استفاده از فناوری واقعیت مجازی ممکن می کند تا شما به طور دقیق از آنچه در حال رخ دادن است مطلع شوید. اجاق گاز یادشده همراه با یک اپلیکیشن تلفن همراه عرضه می شود و قادر به درک فرامین صوتی گوگل اسیستنت یا آلکسای آمازون نیز هست.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟