جشنواره فیلم فجر آیا امسال برگزار می شود؟

به گزارش رکنا، چهارشنبه هفته گذشته پس از ماه‌ها گمانه‌زنی برای برگزار شدن یا نشدن جشنواره فیلم فجر در سال کرونا زده 99، سرانجام مدیران سازمان سینمایی به این تصمیم رسیدند که فراخوان جشنواره را به منظور برپایی در بهمن امسال منتشر کنند.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه دشواری‌های زیادی برای این جشنواره پیش رو بوده، درباره شیوه اجرا گفت: جشنواره در زمان مقرر در بهمن ماه (12 تا 22 بهمن) خواهد بود و در روز 22 بهمن برگزیده‌ها معرفی می‌شوند.

او افزود: امسال ساده‌ترین تصمیم تعطیلی این رویداد بود، ولی نمی‌دانستیم بهترین تصمیم هم است یا خیر. در نهایت جمع‌بندی پس از جلسه با اهالی سینما این شد که در مرحله اول برای رعایت سلامت همه، جشنواره را صرفا برای داوران در بخش‌های مختلف برگزار کنیم، اما اگر در روزهای پیش‌رو وضعیت سلامت در تهران رو به بهبودی برود اولین گزینه این است که آثار کاندیداهای هیات داوران را برای مخاطب که اول اهالی سینما و رسانه هستند، نمایش دهیم و بعد در صورت مساعد بودن شرایط با رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌های ظرفیتی در سینماهای مردمی هم اکران کنیم.

وی افزود: از آنجا که جدول نمایش نداریم، ضرورتی نداشت هیات انتخاب داشته باشیم و همه فیلم‌ها از جمله نگاه نو در همه بخش‌ها داوری می‌شوند.

او درباره بودجه جشنواره گفت که تلاش می‌شود امسال با توجه به شرایط، هزینه‌های جشنواره کاهش یابد. البته امسال با پلتفرم‌ها برنامه‌ریزی‌هایی صورت می‌گیرد تا در کنار تلویزیون برنامه‌هایی آماده شود که فرصت صحبت به فیلمسازان درباره آثار و جشنواره داده شود. این هم یک مدل است و این نوع زیست را باید تجربه کنیم.

وی درباره تعداد آثاری که ممکن است در جشنواره شرکت کنند، نیز بیان کرد: پیش‌بینی برای امسال در بخش سودای سیمرغ بین 40 تا 50 فیلم است که این هم براساس نسحه‌های آماده از قبل و آن‌هایی است که پروانه ساخت داشتند.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه امکان اکران آنلاین فیلم‌های جشنواره نیست، گفت: برای فیلم‌های سینمایی نمایش آنلاین حداقل در وضع موجود شکل ناممکنی است.

او گفت: اگر شرایط نمایش فیلم برای اهالی رسانه فراهم شود این کار در برج میلاد انجام می‌شود. از 25 دی‌ماه داوری ما شروع می‌شود و تا 12 بهمن‌ماه کاندیداها حداقل برای خود ما مشخص است که در صورت مهیا بودن شرایط برای تنظیم جدول نمایش اقدام می‌شود.

طباطبایی‌نژاد درباره حضور فیلم اصغر فرهای در جشنواره گفت: برای ما افتخاری است اگر فیلم آقای فرهادی به جشنواره برسد، ولی تا جایی که اطلاع دارم ،فیلمبرداری فیلم‌شان ادامه دارد و به تایم جشنواره نمی رسد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟