دستیار کارگردانانی که زدوبند می‌کنند!

به گزارش رکنا، سهی بانو ذوالقدر بازیگر و کارگردان سینما، با اشاره به موقعیت سخت کرونایی و تاثیر آن بر آینده سینما گفت: من درباره آینده فکر‌های بسیار خوبی دارم. احساس می‌کنم تحولی پیدا می کنیم که در پس آن اتفاقات بسیار خوبی نهفته است. گاهی اوقات لطف کائنات به آدم‌ها این می‌شود که وقتی می‌بیند راه درستی نمی‌روید شما را در راه راست قرار می دهد. الان هم برای کل دنیا چنین تصمیمی گرفته شده است. هیچ زیبایی به جز درستی و راستی باقی نمانده است که باید به آن رسید.

وی افزود: ما اگر بتوانیم به همبستگی، جوانمردی، انسانیت و... برسیم، واژه‌هایی که دیگر یادمان رفته است همه روزگار به دوران اصلی و خوب خودش بر می‌گردد و انگار دنیا الک می‌شود و از یک ظلم عمومی که به عدل می‌رسد، خواهیم رسید و همه چیز ختم به خیر می‌شود و سینما هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

این کارگردان اظهار کرد: امیدوارم در بخش اصلی سینما یعنی سرمایه گذاری و پخش درست پول، اتفاقات سالمی رخ دهد. اگر یک سیستم مدیریت قوی در قسمت مالی داشته باشیم، یعنی یک ارگان متخصص برای پخش بودجه فرهنگ و فرهنگ‌سازی در نظر بگیرند و مانند کشور‌های پیشرفته از تحصیلکرده های این کار استفاده کنند، آن وقت می بینید که چه اتفاقات مثبتی خواهد افتاد.

این بازیگر اضافه کرد: به عنوان نمونه، وقتی سیستم مالی درستی سرکار بیاید، من نوعی که وارد عرصه حرفه‌ای بازیگری شده ام، در ماه‌هایی که بیکار می‌شوم، مبلغی به عنوان ماهیانه پرداخت خواهد شد و ماه‌هایی که سر کار می‌روم دیگر پولی نخواهد داد. از طرفی پروژه‌ها را وادار می‌کند تا از من استفاده کنند. در همین یک مورد، دقت کنید اگر همه چیز درست پیش برود دیگر بازیگر خودش را به هر قیمتی نمی‌فروشد و در نهایت انسانیت زیر سوال نمی‌رود.

وی ادامه داد: اگر یک ارگانی به جای خانه سینمای کنونی داشته باشیم که قانونی‌تر باشد و قراردادها، بازیگر‌ها و پروژه‌ها را زیر نظر بگیرد، به طور قطع خروجی خوبی خواهد داشت و جلوی بسیاری از مشکلات گرفته می‌شود. متاسفانه بیشتر مشکلات سینما به علت نداشتن مدیریت است، به شما قول می‌دهم یکماه بخش مدیریت را در اختیار من قرار دهند بیشتر مشکلات را حل خواهم کرد.

ذوالقدر عنوان کرد: وقتی نظم و قانون وجود داشته باشد دیگر دستیار کارگردان از یک بازیگر درصد نمی‌گیرد که او را به پروژه‌های مختلف معرفی کند؛ چرا این کار اتفاق می‌افتد؟ چون حقوق دستیار کارگردان کم است و چرا امنیت شغلی ندارد؟ چون دولت او را به عنوان کارمند رسمی نمی‌شناسد، اما اگر همین شخص، حقوق ماهانه و امنیت شغلی داشته باشد درصد خطا‌ها و باند بازی‌ها، خود به خود کمتر می‌شود و سیستم عادلانه خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟