اجرای «گربه سیاه» بهرام رادان در جشنواره 2020 ورشو

به گزارش رکنا ، فیلم «گربه سیاه» با دریافت پروانه نمایش ۱۲+ قرار بود اوایل تابستان امسال در ایران اکران شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا این اکران به تعویق افتاد، امروز در جشنواره ورشو لهستان به نمایش در خواهد آمد. بهرام رادان در جشنواره ورشو ۲۰۲۰ اولین حضور جهانی خود را تجربه می‌کند.

ترلان پروانه، حسین پورکریمی، کیارکنی، پیام احمدی‌نیا، احمد کاوری، آزاده سدیری، علیرضا استادی، ستایش رجایی نیا، عیسی حسینی، بهروز قادری، حسین ملکی با هنرمندی بهاره کیان افشار و با حضور علی اوجی ایفای نقش می‌کنند.

کریم امینی پیش‌تر درباره موضوع «گربه سیاه» گفته بود: پرداختن به جوانان و نوجوانان دهه‌های 1370 و 1380 همواره دغدغه من بوده است.

پیش از این نیز قصد داشتم فیلمی درباره این قشر بسازم، اما فضای کار فراهم نبود تا امسال که این اتفاق افتاد.

تا جایی که می‌دانم تاکنون تعداد فیلم‌هایی که درباره این قشر از جامعه ساخته شده است، بسیار کم و یا حتی انگشت‌شمار است، در صورتی که عمده مخاطب امروز سینمای ما این قشر هستند.

ما در زمان نوجوانی و جوانی به سینما می‌رفتیم اما الان مخاطب سینمای ما بالای 40 سال است و خوراک مناسبی برای قشر نوجوان تولید نشده است.

دوست داشتم در این فیلم هیجان و فضای آنارشیستی مورد علاقه این نسل و این که هیچ‌وقت شرایط برای آن‌ها به‌گونه‌ای نیست که بتوانند به اهدافشان برسند و همواره در پوچی بسر می‌برند، به تصویر بکشم.

امینی دلیل پرداختن به این موضوعات را این‌گونه عنوان کرد: بچه‌ها اگر در خانواده حمایت نشوند جایی در جامعه ندارند و کشور ما نیز مانند کشورهای توسعه‌یافته نیست که جوان از سنین 18-19 سالگی بتواند شغل مناسبی پیدا کند و روی پای خود بایستد، بنابراین همواره وابسته به خانواده و نیازمند حمایت هستند.

حضور «گربه سیاه» بهرام رادان در جشنواره ورشو ۲۰۲۰ موفقیت مهمی برای اولین فیلم بهرام رادان در مقام تهیه‌کننده محسوب می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟