به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، «صدای مهربانی» حاصل تلاش سالانه شاگردان تارا بهبهانی - نقاش و مدرس دانشگاه - است که در قالب 69 تابلوی نقاشی نمایش داده می‌شود و این هنرمندان کودک و نوجوان صداهای مهربانی خود را با قلم مو و رنگ برای اعلام همدلی و همیاری با دوستان هم سن و سال مبتلا به سرطان خود به تصویر کشیده اند.

تارا بهبهانی مدرس این کودکان هنرمند درباره نمایشگاه «صدای مهربانی» گفت: مفهوم آینده با هر فرهنگ و فلسفه ای تغییر می کند. آینده از نظر بعضی دنیایی دور است و مبهم و برای بعضی دست یافتنی و پیش چشم. آینده برای کودکان همیشه دنیایی مثبت است. دنیایی روشن و سرشار از خواسته ها و آرزوها. کودک با تفکر به آینده امید را می آموزد و امید سر منشا بسیاری از موفقیتهاست.

در سیزدهمین نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان، بچه ها آینده را به تصویر کشیده اند و روشنی و امید در آثارشان موج میزند.

آنها در لحظه لحظه ی خلق آثارشان از صمیم قلب آرزو می کنند که آینده برای همه دلچسب و گوارا باشد. آنها تحمل غم و درد و رنج را ندارند. ذهنیت آنها از کودکان مبتلا به سرطان تصور دوری ست که این نمایشگاه بهانه ای می شود که واقعیت ها را بهتر بشناسند و دست دوستی و همراهی برای همسالان خود دراز کنند.

او ادامه داد: در این سیزده سال با بیش از 500 هنرجوی کودک و نوجوان در زمینه نقاشی و پرورش خلاقیت کار کردم و نتیجه هر سال با نیت کمک به کودکان مبتلا به سرطان در محک به معرض دید تماشاچیان قرار داده شده و هدف همیاری و همدلی و ایجاد حس مسولیت پذیری برابینسل های امروز و فردا از اهداف من در این سالها بوده است. رمز موفقیت بسیاری از بزرگان در تاریخ زندگی بشر شناخت همین واقعیتها و درک مسئولیت و همدلی با هم نوعان خویش بوده است. امیدواریم این نمایشگاع بارقه ایی باشد برای ایجاد شور و امید نقاشان کوچک و پراستعداد ما و از طرف دیگر کودکان مبتلا به سرطان.

براساس اعلام، عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه، صرف درمان کودکان مبتلا به سرطان موسسه محک می‌شود.

تارا بهبهانی - نقاش و پژوهشگر هنر - 17 سال است که در زمینه آموزش نقاشی به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند .بیش از 500 هنرجوی کودک و نوجوان را در این سالها در زمینه نقاشی و خلاقیت هنری پرورش داده و و با حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی، جوایز متعددی از بی‌ینال‌های مختلف در خارج از کشور گرفته است.

این نمایشگاه دو روزه ساعت ۱۶ پنجشنبه 29 فروردین 1398 افتتاح می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند در روزهای 29 و 30 فروردین از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای دیدن این آثار به آدرس میدان اقدسیه، ابتدای بزرگراه ارتش، سه‌راه ازگل، بلوار شهید مژدی، بلوار محک، موسسه خیریه و بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک مراجعه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟