به گزارش رکنا، رجبعلی راهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس با اشاره به اخلاص، تواضع و فروتنی سردار شهید حاج عبدالله اسکندری توضیح داد: این مؤلفه‌ها از مهمترین ویژگی‌های اخلاقی شهید اسکندری بودند.سردارشهید حاج عبدالله اسکندری مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس بود. او یکی از شهدای مدافع حرم استان است که سوم خرداد سال ۱۳۹۳ در دفاع از حریم اهل بیت(علیهم السلام) در حلب سوریه به شهادت رسید.

وی افزود: ساخت آثار هنری درخصوص زندگی شهدا، علاوه بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌تواند چراغ راه ما و آیندگان باشد چراکه با تأسی به سیره شهدا می‌توانیم راه آن بزرگواران را در زندگی ادامه دهیم. از همین رو در قالب فیلم مستند به مدت ۶۰ دقیقه گوشه هایی از زندگی این شهید مدافع حرم را به نمایش در خواهیم آورد.

راهی یادآور شد: تهیه کنندگی این مستند را عباس روزیطلب و کارگردانی آن را حمید هاشم زاده برعهده دارند. در این مستند ۸ بازیگر Actor اصلی، ۱۲ بازیگر فرعی و ۴۰ هنرور به ایفای نقش خواهد پرداخت. تا پایان امسال این مستند برای پخش از شبکه فارس و شبکه‌های ملی و بین المللی آماده خواهد شد.

شهید عبدالله اسکندری از جمله فرماندهان دوران دفاع مقدس است که با پایان آن و تجربه‌ای که آموخته بود با آغاز تحرکات داعش ISIS به عنوان مستشار نظامی به کشور سوریه رفت و آنجا روز سه‌شنبه ششم خرداد ماه سال ۱۳۹۳ به همراه رزمندگان مقاومت اسلامی به دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری(س) و مقدسات مسلمانان پرداخت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد. سردار اسکندری از مدافعان حرم در سوریه و رئیس سابق بنیاد شهید استان فارس بود.

پیکر او پس از شهادت به دست گروه تروریستی «اجناد الشام» افتاد و جلادی به نام «ابوجعفر» که از فرماندهان این گروه تروریستی بود سر از تن بی‌جانش جدا و تصاویر آن را در حالی که بر نیزه رفته بود در فضای مجازی منتشر کرد. البته طولی نکشید که وعده خدا محقق شد و با کشته شدن ابوجعفر به دست ارتش سوریه، این بار تصویر لاشه او بود که در معرض دید جهانیان قرار گرفت و دل همه دوست‌داران شهید را شاد کرد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟