در گزارشی که روزنامه دیلی‌میل بر پایه گمانه‌زنی علاقه‌مندان حرفه‌ای به سینما Cinema درباره فیلم‌های برگزیده برای شرکت در مراسم جایزه اسکار سال آینده انتشار داده است، نامی از نماینده ایران در بخش فیلم‌های خارجی برگزیده برای حضور در مراسم اسکار به چشم نمی‌خورد.

به گزارش همشهری، فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند به‌عنوان نماینده ایران برای شرکت در بخش بهترین فیلم خارجی جایزه اسکار سال 2019 معرفی شده بود. اما علاقه‌مندان به سینما «دزدان فروشگاه» از سینمای ژاپن ساخته هیروکازو کوره ادا که پیش‌تر نخل طلای کن را برده و فیلم «دختر» از سینمای بلژیک ساخته لوکاس دان را فیلم‌های برگزیده اسکار بهترین فیلم خارجی می‌دانند.

در بیشتر گمانه‌زنی‌ها فیلم‌های «ستاره‌ای متولد می‌شود»، «کتاب سبز»، «رم»، «پلنگ سیاه»، «محبوب» و «اولین مرد» از شانس‌های اصلی دریافت جایزه در بخش بهترین فیلم هستند. در ماه‌های گذشته فیلم «نخستین مرد» که از گزینه‌های اصلی دریافت اسکار در چند رشته ازجمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر Actor مرد محسوب می‌شد، ولی با نمایش فیلم «ستاره‌ای متولد می‌شود»، دیگر کسی از آن حرفی نمی‌زند.

«ستاره‌ای متولد می‌شود» که براساس گمانه‌زنی‌ها از بیشترین شانس برای دریافت جایزه در رشته‌های اصلی برخوردار است، اثری از بردلی کوپر است. این فیلم در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن در صدر فهرست نامزدهای دریافت جایزه اسکار قرار دارد.

آلفونسو کوارون، کارگردان مکزیکی فیلم «رم» نیز پس از 6بار نامزدی و بردن یک جایزه اسکار برای کارگردانی فیلم جاذبه 2013 بار دیگر شانس دارد وارد باشگاه کارگردانانی شود که 2جایزه اسکار در ویترین خانه‌شان دارند.

اعضای آکادمی برای انتخاب فیلم‌های برگزیده مراسم جایزه اسکار 2019 در فاصله روزهای 7ژانویه تا 14ژانویه رأی خواهند داد. اسامی فیلم‌های برگزیده در نهایت روز 22ژانویه 2019 اعلام می‌شود.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟