کدخبر: 432706 ارسال پرینت 32

رکنا: جین فوندا با انتقاد از رویکرد رئیس‌جمهوری آمریکا نسبت به رسانه‌ها او را با آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی مقایسه کرد.

جین فوندا، بازیگر Actor 80 ساله برنده اسکار که در مراسم اهدای جوایز مرکز رسانه‌ای زنان سخن می‌گفت، با اشاره به شباهت‌های میان دونالد ترامپ Trump و هیتلر افزود: «حمله هر روز رئیس‌جمهوری آمریکا به رسانه‌ها نخستین گام به سوی فاشیسم و یادآور ظهور حزب نازی به رهبری هیتلر است. سنگ بنای دموکراسی داشتن رسانه‌های آزاد و مستقل است و ما باید مطمئن شویم حمله‌های امروزی به رسانه‌ها قرار نیست ادامه یابد.»

به گزارش همشهری آنلاین، فوندا که سال گذشته شیر طلایی افتخاری را از هفتاد و چهارمین جشنواره ونیز برد، در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا از آمریکایی‌ها خواست بیرون بروند و رای بدهند. او گفت: «انتخابات هرگز به این اهمیت نبوده است. دموکراسی ما شکننده و زیر حمله است. نجابت ما زیر حمله است و ما نمی‌توانیم از کنار آن ساده بگذریم. رای دادن راهی برای متوقف کردن آن است؛ همه باید رای بدهند و من فکر می‌کنم رای می‌دهند.»

بازیگر تحسین‌شده آمریکایی ماه گذشته به سایت پولیتیکو گفته بود با وجود داشتن موضع سرسختانه نسبت به ترامپ، از او متنفر نیست و می‌داند خاستگاه رئیس‌جمهوری آمریکا کجاست: «من کمی بیش از شما می‌دانم. ترامپ مردی است که در کودکی از پدرش آزار دیده و مادرش چندان مراقب او نبوده است. آنچه ما امروز از او می‌بینیم، زبان و رفتار یک فرد زخم‌خورده است.»

ترامپ بارها در سخنان و توییت‌های خود رسانه‌ها را «دشمن مردم» خطاب کرده و همین هفته در توییتی نوشت: «خشمی بزرگ در کشور ما وجود دارد که دلیل آن گزارش‌های متقلبانه و نادرست رسانه‌هاست. رسانه‌های اخبار جعلی دشمن واقعی مردم هستند و باید رویکرد خصمانه خود را متوقف کنند.»

فوندا هفت نامزدی اسکار در کارنامه دارد و دو بار در سال‌های 1971 برای «کلوت» به کارگردانی آلن جی پاکولا و 1978 برای «بازگشت به وطن» به کارگردانی هال اشبی برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شده است.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها