کشف 50هزارلیتر سوخت قاچاق و توقیف ۵فروند شناور در خلیج فارس

به گزارش رکنا، سرهنگ صفر متاجی  شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: مرزبانان ناوگروه شناوری  پایگاه دریابانی قشم بارصد اطلاعاتی دقیق با خبر شدند قاچاقچیان قصد دارند محموله سوخت قاچاق و احشام قاچاق را از طریق مرزهای آبی به کشورهای حاشیه خلیج فارس منتقل کنند.

وی افزود: مرزبانان قشم حین گشت زنی و کنترل حوزه استحفاظی چندین فروند شناور تندرو متعلق به قاچاقچیان را شناسایی و دستور ایست دادند.

سرهنگ متاجی تشریح کرد: قاچاقچیان بدون توجه به دستور مرزبانان و علائم هشداردهنده اقدام به فرار کردند که پس از تعقیب و گریز طولانی عرصه را برخود تنگ دیده و اقدام به فرار کردند که با توجه به برتری و اقتدار مرزبانان، متوقف شدند.

این مقام مسئول در دریابانی قشم  با اشاره به توقیف ۵ فروند شناور و کشف ۴۹ هزار و ۲۰۰ لیتر گازوییل قاچاق و ۲۵ رأس دام قاچاق، ارزش این حجم قاچاق را ۱۵میلیارد و ۲۶ میلیون ریال برآورد کرد.

گفتنی است قاچاقچیان قصد داشتند محموله های قاچاق را از طریق دریا و به وسیله شناورهای تندرو به کشورهای حاشیه خلیج فارس منتقل کنند که خوشبختانه با هوشیاری مرزبانان قشم در تحقق نیات مجرمانه خود ناکام ماندند.

آیا این خبر مفید بود؟