به گزارش رکنا، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان، ضمن تأکید بر لزوم تقویت گشت‌های حفاظت از اراضی با هم افزایی دستگاه‌های متولی در این حوزه، از برخورد قضایی با هرگونه تغییر کاربری غیرقانونی اراضی کشاورزی خبر داد.

علی باقر زاده همایی؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان به همراه جمعی از مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت جهاد کشاورزی در استان، ضمن حضور در محل دفتر رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، با علی صالحی دیدار و گفتگو کرد.

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این دیدار با اشاره به حوزه گسترده فعالیت‌های جهاد کشاورزی و سابقه عملکرد جهادی کارکنان این سازمان اظهار داشت: مردم اعتماد خاصی به کارکنان و عملکرد جهاد کشاورزی دارند.

صالحی خاطرنشان کرد: با عنایت به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال رونق تولید، باید به درآمد کشاورزان توجه ویژه‌ای کرد چرا که چرخه تولید مواد غذایی کشور در گرو فعالیت این قشر شریف است.

وی افزود: تغییر کاربری اراضی کشاورزی، موضوع مهمی است و باید با برخورد قاطعانه جلوی اقدامات غیرقانونی فرصت طلبان گرفته شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهارداشت: دستگاه قضایی در جهت حفظ عرصه‌های طبیعی و اراضی کشاورزی به عنوان سرمایه‌های نظام و تحویل آن به نسل‌های آینده به صورت شبانه روزی آماده همکاری با دستگاه‌های متولی می‌باشد.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان در ادامه با تأکید بر لزوم مقابله با دست اندازی سودجویان به اراضی کشاورزی، خواستار هم افزایی و تشریک مساعی در جهت تقویت توان گشت زنی همه دستگاه‌ها اعم از منابع طبیعی، امور اراضی و مسکن و شهرسازی شد و افزود: نظارت در زمان واگذاری و پس از آن لازم و مکمل یکدیگر هستند.

گفتنی است، ضرورت نظارت مستمر بر بازار عرضه محصولات کشاورزی و دامی، رفع مشکلات اشتغال در روستا‌ها، صیانت از امنیت غذایی جامعه و لزوم توجه ویژه به بهداشت عمومی در حوزه دامپزشکی دیگر محور‌های سخنان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان را به خود اختصاص می‌داد.

در این نشست، علی باقر زاده همایی؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس کل دادگستری استان به ارائه گزارشی از وضعیت مبارزه با آفت ملخ صحرایی، وضعیت کشت سبزی و صیفی در استان و واگذاری اراضی شرق استان جهت تولید میگوی پرورشی به مردم و بومیان منطقه پرداخت.

در ادامه این دیدار که با حضور ابوالفتح ابوالهادی؛ دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس همراه بود، حجت السلام والمسلمین شرفی؛ مسئول حوزه نمایندگی، ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان نیز گزارشی از وضعیت امور فرهنگی این سازمان ارائه کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟