قدرت موشکی کشور در شدیدترین تحریم‌ها به دست آمد

به گزارش رکنا ، سردار سرتیپ پاسدار سید مجید موسوی جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز چهارشنبه ٢١ آبان ماه در مراسم رونمایی از کتاب‌های "موشک جواب موشک" و "هفدهمین روز" که در پاسداشت شهید حسن طهرانی مقدم نوشته شده است، اظهار کرد: قطعا آنچه ما امروز به مفهوم امنیت از آن یاد می‌کنیم مرهون تلاش و شهدای دفاع مقدس و جانفشانی آن‌ها در راه انقلاب اسلامی و حفظ نظام جمهوری اسلامی است؛ البته باید به این موضوع اشاره کرد که رزمندگان دوران دفاع مقدس پس از این دوران نیز با عزم راسخ و پایمردی ادامه مسیر دادند.

ایران از قدرتمندترین کشور‌های جهان در توان موشکی است

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: توان موشکی ایران در شرایطی بدست آمد که سخت‌ترین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی بود و دشمن تلاش می‌کرد از طریق در تحریم اجزا، قطعات لازم و... از دست یابی ما به موشک جلوگیری کند. اما عزم و اراده‌هایی که در این راه وجود داشت سبب شد ما امروز از قدرتمندترین کشور‌های جهان و در منطقه البته بعد از روسیه و جز برترین‌ها در توان موشکی باشیم.

سردار موسوی یاداو شد: سردار طهرانی مقدم در راس این هرم وجود داشت. او همیشه خود را در مسیر رشد علمی، فنی و تحقیقی قرار می‌داد تا همراه با تکیه به صنعت کشور به موشک بومی دست یابد.

وی ادامه داد: شهید طهرانی مقدم زمان جنگ با استفاده از دو موشکی که با اجازه مسوولان عالی‌رتبه در اختیار گرفت و با استفاده از مهندسی معکوس توانست تحول مهمی در توان موشکی جمهوری اسلامی ایجاد کند و این راه را رو به رشد تا پیش، از شهادت خود ادامه داد.

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به سیلو‌های پرتاب، سامانه موشکی، انواع موشک‌های میان برد و دور برد و قاره پیما ساخت بومی نیروی هوا فضای سپاه، عنوان کرد: دلیل اتکای سردار شهید سردار طهرانی مقدم به صنعت و دانش کشور اتکا به فرمایش رهبر معظم انقلاب و گفتمان و نوع نگاه به توان داخلی است که ثمرات زیادی برای توان دفاعی کشور داشت.

سردار موسوی افزود: امیدواریم این فرهنگ همچنان تسری پیدا کند تا نسل آینده با اندیشه‌های سردار طهرانی مقدم‌ها آشنا شده و این بار بر دوش جوانان کشور که مانند شهید طهرانی مقدم از دانش لازم برخوردار هستند، قرار بگیرد.

آغاز فعالیت موشکی سپاه از کرمانشاه

همچنین سردار سرتیپ پاسدار بهمن کارگر رئیس ستاد حفظ و ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این مراسم، افزود: نخستین فعالیت موشکی سپاه از کرمانشاه و پادگان شهدا با حضور سردار شهید حسن طهرانی مقدم آغاز شد و آن‌هایی که درباره او تحقیق کردند، می‌دانند که او تنها چیزی که نداشت غرور و تکبر بود و چیزی که داشت تواضع بود و در هر حالتی رفاقت می‌کرد.

رئیس ستاد حفظ و ارزش‌های دفاع مقدس یاد آور شد: سردار طهرانی مقدم در فرماندهی یگان موشکی، محیطی انقلابی، اسلامی و جهادی ایجاد کرد و همه بچه‌های حزب اللهی در کنار هم فعالیت می‌کردند تا او نیروی بازدارندگی هوافضای سپاه را به گونه‌ای جلو برده تا امروز امنیت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان تضمین شود و این توان دفاعی را مدیون سردار شهید طهرانی مقدم هستیم.

امتناع شهید طهرانی مقدم از داشتن درجه

سردار کارگر، شهید طهرانی مقدم را از معدود افرادی برشمرد که از داشتن درجه امتناع می‌کرد و گفت: او هیچگاه دنبال منافع خود نبود و امیدواریم عاقبت همه ما همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید طهرانی مقدم عاقبت بخیر شود.

علی اصغر جعفری مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس نیز در این مراسم اظهار کرد: حوزه بازدارندگی موشکی جمهوری اسلامی در اثر نگاه امام راحل و رهبر معظم انقلاب به این موضوع بود و لازم است نسل جوان در جریان راهی که زحمات زیادی برای آن کشیده شده قرار بگیرند.

وی افزود: اینکه کشتی‌های تجاری و نفتی ایران در آب‌های آزاد بدون هیچ مزاحمتی فعالیت می‌کنند به دلیل همان قدرت موشکی جمهوری اسلامی است.

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس با اشاره به دو کتاب که امروز رونمایی شد، خاطرنشان کرد: این دو کتاب ثمره همکاری موزه دفاع مقدس و نیروی هوا فضای سپاه بوده و امروز این نیرو مشت گره کرده مقابل دشمنان انقلاب است و این نقش مهم باید به گونه‌ای تبین شود تا جوانان کشور با اندیشه شهدای در راه قدرت موشکی ایران بیشتر آشنا شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟