موفقیت ایران در ساخت موشک پیشرفته زیردریایی جهانی شد

به گزارش رکنا ، روزنامه" رودونگ شینمون " چاپ کره شمالی امروز (دوشنبه) در مقاله‌ای با اشاره به توانمندی‌های ایران در ساخت سامانه‌های تسلیحاتی، موفقیت اخیر جمهوری اسلامی در ساخت «موشک پیشرفته زیردریایی» را بازتاب داد.

شبکه «روسیه الیوم» به نقل از این روزنامه کره‌ای نوشت که ایران موفق به ارتقای بُرد موشک کروز " جاسک ۲ " که از یک زیردریایی ساخت داخل این کشور پرتاب می‌شود، شده است.

روزنامه رودونگ شینمون کره شمالی به نقل از سخنگوی «حزب کارگر» این کشور افزود: ایران موفق به ارتقای بُرد موشک کروز جاسک ۲ که قابلیت شلیک از زیردریایی ساخت داخل به نام " فاتح " را دارد، شده است.

ساخت سامانه‌های "سروش" و "میثاق "

این روزنامه همچنین به توانمندی‌های ایران در زمینه ساخت سامانه‌های جدید راداری به نام‌های "سروش" و "میثاق " اشاره کرد.

پروژه سروش یک رادار کشف و جستجوی برد متوسط با برد بیش از ۲۲۰ کیلومتر است که با استفاده از فناوری نیمه هادی قادر است اهداف در ارتفاع پست را کشف کند و می‌تواند در تمام شرایط آب و هوایی به انجام ماموریت بپردازد که توانایی مقابله با اقدامات جنگ الکترونیک و قابلیت تحرک بالا از دیگر خصوصیات این رادار بومی است.

سامانه ‌هوشمند ترکیبی میثاق نیز علاوه بر دریافت اطلاعات از رادارهای اولیه و ثانویه و سایر حساسه‌های کشف اهداف، این اطلاعات را تلفیق و با دقت و سرعت بالا در اختیار شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور قرار می‌دهد.

سامانه میثاق قادر است با ظرفیت داده‌پردازی بسیار بالا، بدون نیاز به کاربر و نیروی انسانی اطلاعات را دریافت، پردازش و تلفیق کند و برای اخذ تصمیم در اختیار شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور قرار دهد.

روسیه الیوم همچنین در این گزارش اضافه کرد: در میان حدس و گمان‌ها، احتمال می‌رود که کره شمالی در هنگام رژه نظامی در جشن ۷۵ سالگرد تاسیس حزب حاکم این کشور (کارگر) از یک سلاح استراتژیک جدید رونمایی کند.

ناظران سیاسی و نظامی می‌گویند، کره شمالی ممکن است در این هفته یک موشک بالستیک پیشرفته قاره پیما (ICBM مخفف Inter continental ballistic missile) یا موشک بالستیک پیشرفته قابل شلیک از زیردریایی را به نمایش بگذارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟