سردار سلامی : دشمنان در توطئه علیه ما یک لحظه هم غافل نبوده‌اند

به گزارش رکنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز- دوشنبه - در بازدید از پایگاه فتح هوانیروز سپاه پاسداران و در جمع فرماندهان، کارکنان و افسران این پایگاه، اظهار داشت: من در سال‌های دور در خدمت برادران نیروی هوایی سپاه بودم و برخی از دوستانی را که امروز زیاد کردیم در آن سال‌ها هم اینجا بودند، این دوستان پایه گذاران این مجموعه ارزشمند ما هستند.

وی افزود: جهشی که در قدرت بالگردی سپاه به وجود آمده را در این پایگاه امروز مشاهده کردیم که حاصل قدرت و مدیریت فرماندهان ما در نیروی زمینی است و این نیروی مقتدر، پیشتاز و در خطوط مقدم ما حضور دارد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه امروز ما روی زمین شخصیت زنده و درخشان نیروی زمینی سپاه را مشاهده می‌کنیم، گفت: هوانیروز سپاه فقط متعلق به نیروی زمینی نیست، بلکه مشاهده می‌کنید در حوادث طبیعی هم فداکارانه در آنجا حضور پیدا می‌کنند مانند آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌ها که برای اطفای حریق به کمک دستگاه‌ها شتافتند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه هوانیروز یک توانمندی برای کل نظام است، عنوان کرد: باید قدرتمند شویم و همواره در این فرایند تولید قدرت زندگی کنیم. ما ۴۱ سال است در نقطه تمرکز پیچیده‌ترین توطئه‌های جهانی زندگی می‌کنیم. از سوی دیگر رشد ما در این مدت یک رشد گلخانه‌ای نبوده، بلکه در میدان عمل و تهدید رشد کرده‌ایم. ابتکارات و خلاقیت‌های جدیدی ابداع شده و قواعد رزم تولید و به روز شده‌اند.

وی افزود: توانسته‌ایم در عصر مدرن‌ترین سلاح‌ها در مقابله با مجرب‌ترین قدرت‌ها از کیان و استقلال وطن دفاع کنیم. دشمنان در توطئه و برنامه‌ریزی علیه ما یک لحظه هم غافل نبوده‌اند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: تفاوت ما و دشمن در این است که آن‌ها در حجم تسلیحات و پیشرفتگی از ما جلوتر بودند، اما ما تنها ایستادیم که این در اثر هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و پشتوانه جوانان قدرتمند ما است.

فرمانده کل سپاه گفت: نیروی زمینی سپاه در این کارزار سخت، نقش ممتاز و مهمی را ایفا کرده است. فهرست شهدای این نیرو نشان‌دهنده نقش و درخشندگی این نیرو در حفظ عزت و استقلال و شرافت کشور ماست. عطر و بوی فداکاری همیشه در این نیرو شنیده می‌شود.

وی با بیان اینکه این نیرو از هیچ دشمنی هرچه قدر هم بزرگ واهمه‌ای ندارد چرا که راه غلبه بر دشمن را پیدا می‌کند، گفت: مرز‌ها امروز نقش اول را در امنیت و آرامش جامعه ایفا می‌کند، چرا که در ورای مرز‌ها آرایش‌های خطرناکی را می‌بینیم که مترصد فرصت هستند، اما نیرو‌های دفاعی ما این فرصت را از آن‌ها می‌گیرند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه تولد زیرساخت‌های قدرت امر طبیعی است و انشالله گسترش خواهد یافت و هم در کمیت و کیفیت پیشرفته‌تر خواهد شد، عنوان کرد: ان‌شالله نیروی زمینی به این سمت خواهد رفت که هم از حیث ساخت و فناوری خودکفا شویم و هم باید در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزسا، طراحی و ساخت بالگرد متناسب با نیاز ماموریتی نیرو آغاز شود.

فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه در حوزه تعمیرات خودکفا شده ایم، گفت: این سطح از آموزش‌ها و اقدامات دارای معیار‌های جهانی هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟