تجلیل از یک میلیون رزمنده در ۴۰ سالگی دفاع مقدس

به گزارش رکنا، امیر سرتیپ محمد فهمیده قاسم زاده امروز- دوشنبه - در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک قله و فرهنگ غنی بود که ایجاد شد و می‌توانیم صدها سال از این گنج عظیم بهره ببریم، اظهار داشت: این فرهنگ غنی به ویژه در شرایط تهاجم فرهنگی و تهدیدات فضای مجازی که دشمن ما با همه توان و قدرت پای کار آمده است، باید به کار گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگ دفاع مقدس خیلی کم کار کرده‌ایم، افزود: رهبری فرمودند هرچقدر کار کرده‌اید باید صد برابری شود، لذا بنیاد حفظ آثار در این زمینه قرارگاه تشکیل داد.

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس ما می‌تواند همه تاریخ را تغذیه کند، تصریح کرد: هر استان ما موظف است هر سال ۵۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس بنویسد و می‌نویسد.

امیر فهمیده قاسم زاده با اشاره به راه اندازی نهضت خاطره گویی، تاریخ شفاهی، کتاب و کتابخوانی گفت: در حوزه پیشکسوتان از ۳ سال پیش که رهبری فرمودند با بهره‌گیری از این ظرفیت تاریخ دفاع مقدس را ثبت و ضبط کنید، تجلیل از رزمندگان پیشکسوت را آغاز کردیم و در اولین سال ۵۰۰ نفر را در تهران تجلیل کردیم، بعد از آن ۲۰ هزار نفر و سپس ۱۵۰ هزار رزمنده پیشکسوت را تجلیل کردیم.

وی با بیان اینکه امسال قرار است از یک میلیون رزمنده دفاع مقدس تجلیل شود، که اسامی آنها سازماندهی شده است و خدمت دولتمردان و سازمان‌ها رسیده است، تصریح کرد: در مجموع ۶ میلیون نفر در جبهه حضور داشته‌اند و مستندات آنها ثبت و ضبط شده است.

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با تاکید بر اینکه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس حدود ۵۰۵ ستاد و کمیته برای اجرای برنامه‌ها تشکیل داده‌ایم، افزود: از سوم خرداد تا آخرین هفته سال ۹۹ بالغ بر ۳۸۸۹ برنامه بدون تکرار در حوزه دفاع مقدس برگزار می‌شود؛ ارتش و سپاه، وزارت خانه‌ها و نهادهای مختلف برنامه‌های ویژه ای را تدارک دیده‌اند.

امیر فهمیده قاسم زاده با اشاره به اینکه اوج کار فرهنگ دفاع مقدس در چهل سالگی آن است، تقاضا داریم در این حوزه ویژه کار شود، گفت: تلاش اصلی و مأموریت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این است که در ۳۱ استان موزه دفاع مقدس را بسازد و خانواده شهدا و ایثارگران و همگان به مرکزیت موزه‌ها و مراکز فرهنگی دفاع مقدس در مسیر وحدت افزایی قرار گیرندبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟