تحریم‌های تسلیحاتی دشمن هیچ تأثیری در روند وضع دفاعی ما ندارد

به گزارش رکنا ، سرلشکر پاسدار حسین سلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه از تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران به ویژه در حوزه تسلیحات به عنوان فرصتی مغتنم برای شکوفایی یاد کرد و اظهار داشت: در شرایطی که تحت تحریم‌های تسلیحاتی جهانی و وجود دشمنانی واقعی همچون آمریکا به سر می‌بریم، مرتفع کردن نیاز‌های حوزه دفاعی با بهره گیری از توان و ظرفیت‌های بومی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه امروز آرایه وسیعی از تسلیحات دفاعی زمینی را در نمایشگاه دستاورد‌های تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه مشاهده کردیم، گفت: به فضل الهی این جهت گیری در نیروی زمینی ما ایجاد شده که از سلاح‌های سبک تا سنگین و از تجهیزات زرهی و توپخانه تا مهندسی و سامانه‌های اطلاعاتی و راداری که مورد نیاز رزم زمینی است، با تکیه بر دانش و فناوری بومی ایجاد شود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه تمامی فناوری‌هایی که در ابعاد جهانی در حوزه رزم زمینی قرار دارد را در ساختار، بدنه و سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه مشاهده می‌کنیم، اظهار کرد:نکته مهم استفاده از تجهیزات برترساز است که نیروی زمینی را برای یک جنگ تمیز هم در بعد تخریب و هم در دقت‌افزایی، کوچک‌سازی و بی‌خدمه‌سازی سلاح‌ها آماده می‌سازد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه فرمانده نیروی زمینی سپاه تمرکز خود را بر تقویت این سازمان گذاشته است، ادامه داد: علاوه بر این ارتباط بسیار مطلوبی بین سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه با موسسه‌های دانش بنیان و جامعه علمی و نخبگانی برقرار است.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه تحریم‌های تسلیحاتی دشمنو تمدید آن‌ها هیچ تأثیری در وضعیت دفاعی ما ندارد گفت: ما امروز در هیچ یک از سیستم‌های تسلیحاتی در نیروی زمینی سپاه به خارجی‌ها وابستگی نداریم و به مرحله خود اتکایی و استقلال رسیده‌ایم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه در آینده‌ای نزدیک شاهد ورود سیستم‌های غافلگیرکننده خواهیم بود، اظهار کرد: نیروی زمینی ما امروز غافلگیری فناورانه را در دستور کار قرار داده است تا در برابر فناوری‌های دشمن غافلگیر نشویم.

بازدید سرلشکر سلامی از جدیدترین دستاوردهای نزسا

فرمانده کل سپاه با حضور در نمایشگاه دستاورد‌های سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه، از جدیدترین دستاورد‌ها بازدید کرد.

این دستاورد‌ها پس از بررسی نیازمندی‌های عملیاتی در مراکز تحقیقاتی نیرو و با بهره‌گیری از توان جامعه نخبگانی و دانشگاهی کشور از ایده به محصول تبدیل شده است.

جدیدترین دستاورد‌های نیروی زمینی سپاه در حوزه جنگ الکترونیک، فاوا، پهپاد و زرهی در بازدید فرمانده کل سپاه از سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه به نمایش درآمد.

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از معاونان ستاد فرماندهی کل سپاه و نیروی زمینی سرلشکر سلامی را در این بازدید همراهی کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟