به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری، رئیس ستاد ومعاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز- یکشنبه - با حضور در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه از یگان ها و موکب های ارتش مستقر در این مناطق بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی کامل یگان های ارتش برای تامین امنیت خطوط مرزی و خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران اربعین حسینی(ع) گفت: نیروهای چهارگانه ارتش اعم از زمینی، پدافند، هوایی و دریایی به صورت مستمر و 24 ساعته حافظ مرزهای زمینی، هوایی و دریایی کشور هستند اما در این مقطع زمانی که مردم برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی عازم سرزمین کربلا هستند، ارتش وظایف خاصی در این ارتباط بر عهده دارد.

وی افزود: در این ایام، ارتش در چهار گذرگاه مرزی خسروی، مهران، چذابه و شلمچه، پایش، کنترل و تامین امنیت مرزها، راه ها و خطوط مواصلاتی منتهی به پایانه های مرزی را با استفاده از یگان‌های پیاده، خودرویی، ویژه و تکاور و بهره برداری از وسایل پرنده بدون سرنشین و پهپادها انجام می دهد.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: ماموریت دیگر ارتش جمهوری اسلامی ایران در این ایام خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی با استفاده از امکانات پشتیبانی، آمادی، بهداشتی و درمانی است.

وی افزود: استفاده از بالگردهای هوانیروز و برقراری اورژانس هوایی، برپایی بیمارستان‌های صحرایی مجهز با بهره گیری از پزشکان متخصص، برپایی موکب‌های متعدد و استقرار آشپزخانه‌های صحرایی، بخشی از خدمات ارتش جمهوری اسلامی ایران برای زائرین اربعین حسینی به شمار می رود.

امیر دریادار سیاری خاطرنشان کرد: هدف از سفر به استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان، بازدید از میزان آمادگی یگان های مستقر در این مناطق و نحوه خدمت رسانی ارتش به زائران اربعین حسینی است تا اگر مشکلی هست برطرف شده و خدمات بهتری به زائران محترم ارائه شود و مردم خیالشان راحت باشد که ارتش به همراه دیگر نیروهای مسلح در صحنه خدمت رسانی به زائران و تامین امنیت مرزها تمام تلاش خود را بکار خواهند گرفت تا حماسه عظیم پیاده روی اربعین حسینی، همچون هر سال بلکه باشکوه تر و عظیم تر از هر سال برگزار شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟